3697
۱۱ شهریور ۱۳۹۵

ذخیره سازی ۶۷ هزار نمونه خون بند ناف در بانک خصوصی رویان

مرتضی ضرابی رئیس بانک خون بند ناف رویان گفت: ۶۷ هزار نمونه خون بند ناف در بانک خصوصی و ۵ هزار نمونه در بانک عمومی بانک خون بند ناف رویان ذخیره شده است.

به گزارش کودک پرس    مرتضی ضرابی در حاشیه هفدهمین جشنواره بین المللی تحقیقاتی رویان در جمع خبرنگاران گفت: بیشترین مصرف خون بند ناف در پیوند مغز استخوان است که بیمارستان شریعتی بالاترین آمار پیوند را در این خصوص به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه بیمارستان شریعتی ۸۰ پیوند را با استفاده از خون بند ناف به نتیجه رسانده است، گفت: ۱۰ مرکز دیگر در کشور وجود دارند که با استفاده از خون بند ناف پیوندهایی انجام می دهند.

وی با اشاره به این مراکز اظهار داشت: محک، بیمارستان طالقانی، مرکز طبی کودکان و بیمارستان منتصریه مشهد از جمله مراکزی هستند که پیوند مغز استخوان را با استفاده از خون بند ناف انجام می دهند.

وی افزود: تاکنون ۳۱ هزار پیوند از استفاده از خون بند ناف انجام شده و سهم ایران در این زمینه قابل قبول است.

رئیس بانک خون بند ناف رویان اظهار داشت: سهم پژوهشگاه رویان از این پیوندها ۲۰ پیوند بوده است.

ضرابی با اشاره به یکی از پیوندهای مغز استخوان با استفاده از خون بند ناف اظهار داشت: از پیوندهای نادری که سال گذشته انجام شد استفاده از خون بند ناف یک کودک ۷ ساله برای درمان نارسایی حاد مغز استخوان بود که در بیمارستان علی اصغر انجام شد.

وی اظهار داشت: در بانک عمومی خون بند ناف رویان تنها ۵ هزار نمونه ذخیره سازی شده است.

رئیس بانک خون بند ناف رویان در خصوص آمار این بانک خون خصوصی گفت: تاکنون ۶۷ هزار نمونه خون بند ناف در بانک خصوصی رویان ذخیره سازی شده است.

منبع:   مهر

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار