28269
۲۴ مهر ۱۳۹۶
مهدکودک

دردسر تعطیلی تنها مهدکودک در بایگ برای خانواده ها

در حالی که ۲۳ روز از آغاز سال تحصیلی جدید می گذرد، کودکان پیش دبستانی و مهد کودکی شهر بایگ تربت حیدریه به علت تعطیلی تنها مهد کودک این شهر همچنان در خواب اجباری به سر می برند.

به گزارش کودک پرس، درشرایطی که ۲۳ روز از آغاز سال تحصیلی جدید می گذرد، کودکان پیش دبستانی و مهد کودکی شهر بایگ از توابع تربت حیدریه به علت بی تدبیری مسئولان بهزیستی سردرگم مانده اند.

علی رغم ثبت نام بیش از 35 کودک درمجتمع بهزیستی شهید رجایی بایگ توسط خانواده ها متاسفانه فعالیت این مجتمع هنوز آغازنشده و صحبت هایی مبنی برتعطیلی این مجتمع به گوش می رسد.

والدین این کودکان ما با انتقاد از وضعیت موجود ومشکلات پیش روی خانواده ها درتربیت وآموزش کودکان در این سن حساس، خواهان توجه مسئولان ومتولیان جهت فعال شدن هرچه سریعتر این مرکز شدند.

یکی از شهروندان بایگ گفت: ما قبل از آغاز سال تحصیلی جدید کودکان خود را ثبت نام و وسایل مورد نیاز آنها را نیز مهیا کردیم و فرزندانمان با ذوق و شوق فراوان منتظر بازگشایی مهد کودک بودند؛ اما اکنون ۲۳ روز از آغاز سال تحصیلی جدید گذشته و خبری از بازگشایی پیش دبستانی نیست.

وی بیان داشت: از آنجایی که پیش دبستانی کودکان قبل از آغاز تحصیل مورد تاکید قرار گرفته و کودکان را با فضای تعلیم و تربیت آشنا می کند تعطیلی تنها پیش دبستانی بایگ والدین را نگران کرده است.

وی اظهار کرد: چندی پیش موضوع خصوصی کردن این مهد کودک مطرح بود؛ اما علی رغم اینکه هنوز این مرکز تعطیل است مسئولان باید پاسخ دهند که اگر چنین موضوعی مطرح بوده چرا قبل از ثبت نام به اطلاع خانواده ها نرسیده است.

وی اضافه کرد: خصوصی سازی مهدهای کودک به دور از نظارت سازمان و یا نهادهای تربیتی ممکن است به نوع تعلیم و تربیت فرزندان آسیب برساند و اگر قرار بر چنین اقدامی است باید برنامه ها و نوع نظارتها نیز مشخص باشد‌.

بازگشایی پیش دبستانی بایگ شاید تا یک ماه آینده

رئیس اداره بهزیستی تربت حیدریه با بیان اینکه تصمیم به تعطیلی مهد کودک شهر بایگ چند روز قبل از انتصاب وی بوده، افزود: در اوایل آغاز بکار در بهزیستی شهرستان با ستاد استان صحبت کردم که نظر آنان به تعطیلی این مرکز بود.

زهره اقبال نیا گفت: با توجه به ثبت نام 35 مهد کودکی و پیش دبستانی در مرکز شهید رجایی بایگ نشستی با معاونان مدیر کل بهزیستی در مشهد برگزار و قرار شد تا با همکاری ستاد و فرایندی که حدود یک سال به طول می انجامد این مهد کودک به صورت دائم بازگشایی شود.

وی با بیان اینکه مسئول شاغل در مهد کودک بایگ به علت مسائل شخصی در آستانه سال تحصیلی جدید جابجا می شود، افزود: در حال حاضر باید یک لیسانس مرتبط با حوزه کاری معرفی تا کارها را به سرانجام برساند، بنابراین قول مساعد داده شده تا برای امسال حداقل تا یک ماه آینده این مهد کودک موقتا بازگشایی شود.

رئیس بهزیستی تربت حیدریه اظهار کرد: سیاست سازمان بهزیستی خصوصی سازی مهدهای کودک و پیش دبستانی است و در حال حاضر از مجموع 67 مهد کودک فعال در شهرستان تربت حیدریه، فقط مهد کودک شهرهای بایگ و رباط سنگ در خراسان رضوی بهصورت دولتی اداره می شوند.

اقبال نیا خاطرنشان کرد: تمام مراحل اعم از اخذ مجوز، استخدام مربی و آموزش در مهدهای کودک، تحت نظارت سازمان بهزیستی انجام و حداقل هر سه ماه یکبار این نظارتها انجام می شود، از طرفی مهدهای شهری ارزشیابی و درجه بندی نیز می شوند.

 

 

 

 

منبع:اطلاع رسانی راه دانا

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار