26851
۱۶ مهر ۱۳۹۶
با فرارسیدن هفته ملی کودک؛

برنامه‌های مختلف در مهدهای کودک و پيش دبستانی‌های تحت نظارت اداره بهزیستی خمین

 اسماعيل خانجانی رئيس اداره بهزيستی خمين با اشاره به فرا رسيدن هفته ملی و روز جهانی کودک گفت: در طول اين ايام برنامه‌های مختلف در مهدهای کودک و پيش دبستانی‌های تحت نظارت اين اداره در چهارچوب برنامه‌های ملی برگزار می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، اسماعيل خانجاني رئيس اداره بهزيستي خمين با اشاره به فرا رسيدن هفته ملي و روز جهاني کودک گفت: هفته ملي و روز جهاني کودک از پانزدهم مهرماه شروع و تا بيست و يکم ادامه دارد که شعار امسال اين هفته با عنوان« هر کودک نشاني خداست» نامگذاري شده است.

وي بيان کرد: در طول اين ايام برنامه‌هاي مختلف در مهدهاي کودک و پيش دبستاني‌هاي تحت نظارت اين اداره در چهارچوب برنامه‌هاي ملي برگزار مي‌شود.

خانجاني افزود: گراميداشت اين هفته با هدف آشنايي والدين با حقوق کودک و اهميت دوران کودکي است و همچنين اجرای برنامه‌ها در این هفته، کودکان را با حقوق و وظايف خود نسبت به والدين، آشنا مي‌شوند.

وي اظهار کرد: کودکان به عنوان آينده سازان کشور بايد از همان ابتدا در مهدها و پيش دبستاني، در ابعاد مختلف شناختي، عاطفي و رفتاري رشد و بالندگي پيدا کنند.

رئيس اداره بهزيستي خمين به برنامه‌هاي اجرايي در اين هفته اشاره کرد و گفت: آموزش ايمني کودکان، طرح آموزش مدني ويژه کودکان مانند آداب رفتاري، احترام به بزرگترها، رعايت حقوق شهروندي، آشنايي با محيط زيست و پاکيزگي آن و آشنايي با مراکز عمومي از جمله برنامه‌هاي اجرايي در اين هفته است.

وي آموزش ويژه خانواده‌هاي کودکان، آموزش مهدهاي کودک با موضوع تغذيه و سلامت کودکان، مشاوره رايگان به والدين در خصوص کودک آزاري و همچنين اجراي مسابقات ورزشي و حضور کودکان در مرکز کانون پرورشي و فکري کودکان به منظور استفاده از برنامه‌هاي اين کانون را از ديگر برنامه‌هاي اجرايي در طول اين هفته برشمرد.

 

منبع: خمین نیوز

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار