25778
۱۰ مهر ۱۳۹۶
مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین عنوان کرد؛

بازداشت بیش از ۱۴ هزار و ۶۰۰ کودک فلسطینی در طی ۵ سال توسط رژیم صهیونیستی

آمارهای حقوقی حاکی از آن است که رژیم صهیونیستی در جریان انتفاضه ( از سال 2000 تا 2005) حدود 107 هزار بار اقدام به بازداشت فلسطینیان کرده است که در این بین 1750 زن و دختر فلسطینی نیز بازداشت شده اند.

به گزارش کودک پرس ، آمارهای حقوقی حاکی از آن است که رژیم صهیونیستی در جریان انتفاضه ( از سال 2000 تا 2005) حدود 107 هزار بار اقدام به بازداشت فلسطینیان کرده است که در این بین 1750 زن و دختر فلسطینی نیز بازداشت شده اند.

مرکز مطالعات اسرای فلسطین در بیانیه ای تصریح کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی در مدت ذکر شده 14 هزار و 600 کودک فلسطینی را اسیر کرده اند و این رژیم بیش از 28 هزار حکم بازداشت موقت در حق فلسطینیان صادر کرده است.

بر پایه این گزارش، شمار اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی در زمان آغاز انتفاضه الاقصی 700 نفر بوده است اما بعدا در نتیجه سیاست بازداشت گسترده و پراکنده فلسطینیان شمار اسرای فلسطینی به شدت افزایش یافته است.

این مرکز اشاره کرد که شمار شهدای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی در سال 2004 به اوج خود رسید، به گونه ای که در این سال شمار اسرای فلسطینی به 12 هزار نفر رسید و بعدا به تدریج از تعداد آن ها کاسته شد.

در جریان انتفاضه، 4 زن اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی در شرایطی کاملا غیر انسانی وضع حمل کردند و این رژیم به هیچ یک از اعضای خانواده آن ها اجازه حضور در کنارشان را نداد.

مرکز مطالعات اسرای فلسطین تاکید کرد که در جریان انتفاضه الاقصی 89 اسیر فلسطینی شهید شدند و تعداد شهدای جنبش اسیر فلسطین به 212 نفر رسید که تمامی آن ها در نتیجه قصورات پزشکی، شکنجه شدید و یا قتل عمد به شهادت رسیدند.

این مرکز افزود که 30 اسیر در نتیجه عدم دریافت خدمات مناسب پزشکی و 3 اسیر هم در نتیجه شکنجه و اذیت و آزار شدید و یک اسیر بر اثر تیراندازی مستقیم در جریان درگیری اسرا با زندانبانان در زندان النقب به شهادت رسیدند. همچنین یک اسیر فلسطینی بر اثر اتصال برق در زندان مجدو دچار سوختگی شدید شد و به شهادت رسید.

 

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار