253270
۰۸ خرداد ۱۴۰۳
مهاجرت

ورود بیش از ۷۵۰ کودک افغانستانی به انگلیس

نهادهای انگلیسی گزارش داده اند تاکنون ۷۵۸ کودک افغانستانی از طریق مسیرهای پر خطر وارد انگلیس شده اند.

به گزارش کودک پرس ، براساس آمار ارائه شده از سوی نهادهای بریتانیایی فعال در حوزه مهاجرت در یک سال ۷۵۸ کودک افغانستانی‌ با عبور از کانال مانش وارد بریتانیا شده‌اند.

این سازمان‌ها می‌گویند مجموعا ۵ هزار و ۶۶۲ افغانستانی‌ از مسیر کانال مانش در یک دوره یکساله وارد بریتانیا شده‌اند.

وزارت داخله بریتانیا می‌گوید ۳۵۰ افغان هم در همین دوره از طریق پرواز بدون داشتن اسناد معتبر مهاجرت به بریتانیا رسیده‌اند.

از این میان تاکنون هزار و ۸۵۴ نفر تحت حمایت طرح ویژه اسکان مجدد افغان‌ها قرار گرفته‌اند.

از سویی هم در همین دوره یک ساله، شش‌ هزار و ۴۲ افغانستانی‌ از طریق برنامه‌های اسکان مجدد این کشور به بریتانیا منتقل شدند.

سازمان‌های فعال در حوزه مهاجرت در بریتانیا می‌گویند بیشتر کودکانی که از مسیر پرخطر مانش وارد بریتانیا شده‌اند، کسانی هستند که خانواده‌های‌شان در روند تخلیه به بریتانیا منتقل شدند.

این کودکان به دلیل قوانین سخت‌گیرانه الحاق خانواده در بریتانیا، مجبور به پذیرفتن مهاجرت از مسیرهای پرخطر شده‌اند.

دولت بریتانیا قبلا متعهد شده بود برای خانواده‌های که کودکان ‌شان را در روزهای نخست پروسه تخلیه جا گذاشته‌اند، راه‌های قانونی فراهم کند تا با هم الحاق شوند.

اما سازمان‌های مدافع حقوق پناهندگان می‌گویند دولت بریتانیا تاکنون پیشنهاد مشخصی برای الحاق کودکان افغانستانی‌ نداده است.

واندا وایچورسکا، مدیر اجرایی نهادی موسوم به «دهلیز بین‌المللی مصون» گفت زندگی کودکان افغانستانی‌ جدا افتاده از خانواده به مسیرهایی بستگی دارد که آن‌ها را به خانواده‌های‌شان وصل می‌کند.

او همچنان گفت: «متاسفانه تعجب‌آور نیست که این همه کودک افغانستانی‌ مجبورند سفر خطرناکی را به تنهایی بگذرانند». به گفته این مسئول، والدین افغان «به طرز وحشتناکی» از الحاق قانونی فرزندان‌شان محروم اند.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار