253030
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
جنگ غزه

فاجعه انسانی در کمین ۶۰۰ هزار کودک ساکن رفح

سازمان‌ها و نهاد‌های جهانی و بین‌المللی با آغاز حملات زمینی، هوایی و دریایی رژیم صهیونیستی به شهر رفح نسبت به وقوع فاجعه‌ای قریب الوقوع و بزرگ برای ۶۰۰ هزار کودک ساکن در شهر رفح هشدار می‌دهند.

به گزارش کودک پرس ، با آغاز حملات زمینی، هوایی و دریایی رژیم صهیونیستی به شهر رفح و بمباران شدید نفاط مختلف این شهر کوچک شاهد هستیم که نهاد‌ها و سازمان‌های جهانی و بین‌المللی به سران و مقامات سیاسی و همچنین فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی نسبت به وقوع فاجعه‌ای قریب الوقوع و گسترده پیرامون ۶۰۰ هزار کودک ساکن در این شهر اخطار‌ها و هشدار‌های فراوانی را می‌دهند.

بر اساس آخرین اخبار و گزارش‌های دریافتی از نهاد‌ها و سازمانی‌های جهانی بعد از اینکه مردم غزه به دنبال جنگ هشت ماهه با رژیم صهیونیستی به این شهر پناه آوردند، حالا این شهر با توجه به بافت جمعیتی که پیدا کرده عملا به شهر کودکان تبدیل شده است. حال اینکه با شروع حملات ارتش این رژیم متجاوز و اشغالگر به رفح این کودکان هستند که به عنوان قشر ضعیف و آسیب‌پذیر در شهر رفح با خطر مرگ روبرو شده‌اند.

موضوع دیگر هرچ و مرج و نابسامانی است که آغاز حملات همه جانبه رژیم صهیونیستی به شهر رفح این شهر را تهدید می‌کند. بر همین اساس نیز پیش‌بینی می‌شود که با تداوم جنگ و افزایش سطح درگیری‌ها میان رژیم صهیونیستی و مبارزان فلسطینی کودکان ساکن در این شهر در کنار مخاطرات جانی با انواع و اقسام خشونت‌های مختلف روبرو شوند. امری که می‌تواند شرایط بحرانی این روز‌های شهر رفح را به مراتب بدتر از گذشته کند و با ابربحرا‌هایی روبرو شویم که به راحتی نتوان آنها را مدیریت و کنترل کرد.

از طرف دیگر نکته بسیار خطرناک در رابطه با حمله ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح این است که مردم ساکن در این شهر با توجه به موقعیت جغرافیایی آن عملا هیچ جایی برای فرار از دست حملات نیرو‌های اسرائیلی ندارند و در صورتی که حملات رژیم صهیونیستی به این شهر همچنان تداوم داشته باشد و یا گسترده‌تر شود شاهد کشتار و قتل عام آنها به خصوص کودکان و زنان خواهیم بود.

اما این پایان ماجرا نیست و همزمان با آغاز حملات زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح شاهد بسته شدن گذرگاه رفح هستیم. این وضعیت موجب شده تا ورود سوخت، مواد غذایی و دارو به شهر رفح به شدت مختل شده و حتی نزدیک به متوقف شدن باشد. بر همین اساس، اگر همچنان شاهد بسته بودن این گذرگاه حیاتی باشیم با توقف کمک‌های سازمان ملل باید در انتظار بحران جدی انسانی در این شهر باشیم.

حال اینکه تیم‌های مستقر سازمان ملل در شهر رفح در گزارش‌هایی اعلام کردند که جمعیت بیش از یک میلیون نفری ساکن در رفح از جمله ۶۰۰ هزار کودکی که در این شهر ساکن هستند با توجه به بسته شدن گذرگاه رفح و همچنین بمباران این شهر توسط هواپیما‌های رژیم صهیونیستی در وضعیت و شرایط بسیار دشوار و خطرناکی قرار گرفتند که هرلحظه جان آنها را تهدید می‌کند.

موضوع بسیار مهم دیگر حضور بیش از یک و نیم میلیون نفری آوارگان شهر غزه در رفح است. موضوعی که با توجه به ساکنان اصلی این شهر موجب شده تا وضعیت و شرایط شهر رفح از حالت عادی و استاندارد خارج شده و ضمن کمبود بودن مواد غذایی و دارو، ریسک خسارات و تلفات حملات احتمالی رژیم صهیونیستی بسیار بالا رفته و افزایش پیدا کند.

در پایان نیز باید گفت که امروز خبر‌هایی مبنی بر قرار گرفتن کنترل گذرگاه رفح بعد از پایان عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در شهر رفح در اختیار ارتش آمریکا منتشر شده است. امری که نشان از این مهم دارد که ایالات متحده بر خلاف تمامی سخنان و ژست‌های حقوق بشری خود در پشت پرده حمله رژیم صهیونیستی به غزه و رفح قرار دارد و تل‌آویو بدون اجازه و هماهنگی با واشنگتن هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار