25287
۰۴ مهر ۱۳۹۶
عضو شورای شهر تهران اظهار داشت؛

مسئولیت اصلی جمع‌آوری یا دستگیری کودکان کار با فرمانداری و بهزیستی است

زهرا نژادبهرام عضو شورای شهر تهران مسئولیت اصلی جمع‌آوری یا دستگیری کودکان کار را متوجه فرمانداری و بهزیستی دانست.

به گزارش کودک پرس ، زهرا نژادبهرام در «نشست بررسی طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان، دستگیری یا جذب»، قصد دفاع یا رد این برنامه را ندارم اما باید مشخص شود که از منظر کودکان به آن نگاه کنیم یا موضوع خیابان و شهر است که باید ساماندهی شود.

وی ادامه داد: اگر موضوع شهر و خیابان است که دست به یکسری اقدامات با ادبیات عملیات و قرارگاه زده می‌شود در نتیجه دستگیری این کودکان اتفاق می‌افتد اما گاهی دغدغه، کودکان هستند و مسأله آسیب‌های اجتماعی‌شان که باید ببینیم کدام یک در اولویت است.

عضو شورای شهر تهران گفت: در تشکیل یک قرارگاه و دستگیری این کودکان تمام عناصر مرتبط با تکدی‌گری، کودکان کار و خیابان باید مورد توجه قرار گیرد در حالی که این گونه نبوده و نظرات نهادهای اجتماعی مورد توجه قرار نگرفته است.

نژادبهرام ادامه داد: مسأله اصلی این است که آیا خانواده این کودکان قادر به نگهداری از آنها هستند و آیا موضوع بدسرپرست مورد توجه قرار گرفته یا خیر و اگر درآمدی به این خانواده‌ها داده شود موضوع برطرف می‌شود؟

وی ادامه داد: متأسفانه پس از دستگیری این کودکان هیچ گونه اقدامی برای آنها انجام نمی‌شود البته مبلغی گفته شده به عنوان کمک هزینه برای خانواده‌هایشان در نظر گرفته شده است اما این همه چیز نیست و باید رویکرد مددکاری هم که نیاز است در این برنامه آورده شود.

عضو شورای شهر تهران گفت: مسئولیت اصلی این کار بر عهده فرمانداری و بهزیستی است و شهرداری فقط عضو این ستاد است و اجراکننده آن است.

نژادبهرام گفت: به شهرداری گفته‌ام همین اندازه که بر دوششان وظیفه گذاشته شده با کمک سازمان مردم‌نهاد دستگیری این کودکان را به جذب تبدیل کنند.

وی در پایان گفت: مسئول توقف طرح ساماندهی و جمع‌آوری کودکان کار و خیابان شهرداری و شورا نیست.

 

منبع: فارس

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار