252622
۳۰ فروردین ۱۴۰۳
محمد میرکیانی

دو جلد دیگر از مجموعه «ماجرای دشت مرموز» به زودی منتشر می‌شود

محمد میرکیانی، نویسنده فعال حوزه کودک و نوجوان از انتشار دو عنوان کتاب «عروسی غازها» و «کاخ کلاغ‌ها» خبر داد و گفت: با انتشار این آثار، پنج‌گانه «ماجرای دشت مرموز» کامل می‌شود.

به گزارش کودک پرس ، نویسنده فعال و برگزیده حوزه کودک و نوجوان خبر داد: این آثار از سوی انتشارات به‌نشر (وابسته به آستان قدس رضوی) همزمان با نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روانه بازار کتاب می‌شود.

او با اشاره به اینکه مخاطبان این پنج‌گانه نوجوانان هستند، افزود: «جشن خرگوش‌ها»، «ملکه موش‌ها» و «بازی بازها» عنوان‌های دیگر این پنج‌گانه هستند که تصویرگری‌اش را سعید رزاقی انجام داده است. مجموعه «ماجرای دشت مرموز» بر محور چند گروه از حیوانات است که در هر کتاب ماجرای تازه‌ای را رقم می‌زنند. روباه‌ها، شخصیت‌های منفی این مجموعه هستند که در هر قصه برای به دام انداختن دیگر حیوانات، توطئه تازه‌ای انجام می‌دهند. بازها، قهرمان‌های این مجموعه هستند که در نهایت به یاری حیوانات ضعیف می‌آیند و روباه‌ها را شکار می‌کنند.

سردبیر برنامه خاطره‌انگیز «قصه ظهر جمعه» رادیو ایران عنوان کرد: مجموعه پنج‌گانه با کتاب‌های چندجلدی متفاوت است و کتاب‌های چندجلدی را باید کامل خواند؛ در حالی که به طور مثال در پنج‌انه «ماجرای دشت مرموز» هر کتاب هویت مستقلی دارد و می‌تواند جداگانه خوانده شود.

به گفته میرکیانی، رمان‌های «ماجرای دشت مرموز» در فضای داستان‌های حیوانات یا فابل (fabl)، ساختاری طنز، فانتزی و مفرح برای نوجوانان دارد و در نگارش آثار سعی شده است نوجوانان با مفاهیم اجتماعی و فرهنگی آشنا شوند و به خوانش داستان‌های ادبیات کهن و داستان‌های معاصر علاقه‌مند شوند.

او در ادامه گفت: همچنین نوجوانان با مطالعه مجموعه پنج‌گانه «ماجرای دشت مرموز» زمینه تفکر و اندیشه را در خود ایجاد می‌کنند و با ناگفته‌هایی از مسائل پیرامون، فضای عمومی جامعه و جهان امروز آشنا می‌شوند؛ در نتیجه، آگاهی آن‌ها درباره پیچیدگی‌های زندگی در جهان امروز بیشتر می‌شود.

محمد میرکیانی، نویسنده نام‌آشنای ادبیات کودک و نوجوان آثاری همچون مجموعه «قصه ما مَثَل شد» و «پند و قند» و کلی کتاب دیگر را در کارنامه ادبی خود دارد؛ آثاری که برخی از آن‌ها در جشنواره‌های بین‌المللی و ملی برگزیده شده‌اند. مجموعه‌های «قصه ما مثل شد»، «همیشه قصه‌ای هست»، «حکایت‌های کمال» پیش از این از محمد میرکیانی در انتشارات به‌نشر منتشر شده‌اند.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار