252590
۲۹ فروردین ۱۴۰۳
تغذیه نوزادان

۱۰ قوطی شیرخشک یارانه‌ای به ازای هر کودک در ماه

رییس اداره نظارت بر فراورده‌های سنتی،طبیعی و مکمل‌های معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: برای هر کودک زیر ۲ سال محروم از شیر مادر ۱۰ قوطی شیرخشک به صورت یارانه‌ای و ۱۰ قوطی نیز به صورت آزاد در نظر گرفته شده است.

به گزارش کودک پرس ، رییس اداره نظارت بر فراورده‌های سنتی،طبیعی و مکمل‌های معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: برای هر کودک زیر ۲ سال محروم از شیر مادر ۱۰ قوطی شیرخشک به صورت یارانه‌ای و ۱۰ قوطی نیز به صورت آزاد در نظر گرفته شده است.

دکتر ارسلان جهانتیغی، ادامه داد: شیرخشک تنها با ارائه کد ملی کودک به داروخانه‌ها و رویت مدارک احراز هویتی کودک یا والدین کودک، به متقاضیان ارائه می‌شود.

وی افزود: سهمیه شیر خشک یارانه ای هر شیر خوار با کد ملی و قیمت مصوب مشمول ارز دولتی ۱۰ قوطی در ماه است و در صورت تقاضای بیشتر از این تعداد، قیمت بدون ارز دولتی ‌و به صورت آزاد محاسبه می‌گردد.

دکتر جهانتیغی ادامه داد: قیمت هر شیر خشک در سامانه تیتک و بیمه سلامت قابل رویت است و مبنای محاسبه، مبلغ اعلام شده در این سامانه ها می باشد.

رییس اداره نظارت بر فراورده های سنتی ،طبیعی و مکمل های معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه در حال حاضر هیچ مشکلی در خصوص تأمین شیرخشک‌ وجود ندارد، گفت: به دلیل تعطیلی کارخانه‌های شیرخشک در برند بیومیل با کمبود مواجه هستیم که شیرخشک‌های جایگزین آن وجود دارد.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار