251698
۰۶ اسفند ۱۴۰۲
نوزادان و شیرخواران

تولید شیرخشک بیش از ۲ برابر نیاز کشور است

سیاوش سلیمی گفت: با توجه به حجم ورودی شیرخام به کارخانه های شیرخشک، بیش از ۲۰ هزار تن شیرخشک در ماه تولید می شود.

به گزارش کودک پرس ، رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی گفت: برآوردها حاکی از آن است که تولید شیرخشک تا پایان سال به ۱۵۰ هزار تن برسد که بیش از ۲ برابر نیاز کشور است.

سیاوش سلیمی گفت: با توجه به حجم ورودی شیرخام به کارخانه های شیرخشک، بیش از ۲۰ هزار تن شیرخشک در ماه تولید می شود.
او با بیان اینکه ماهانه ۵ تا ۶ هزار تن شیرخشک مورد نیاز است، افزود: با توجه به نیاز بازار، بخش اعظم شیرخشک تولیدی مازاد بر نیاز کشور است.
سلیمی با بیان اینکه بیش از ۴۴ هزار تن شیرخشک در کارخانجات دپو شده است، گفت: مسئولان با تعدیل نرخ پایه گمرک باید حجم مازاد تولید شیرخشک و دپو شده در کارخانجات را صادر کنند.
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی با بیان اینکه تولید شیرخشک در ۶ ماهه دوم نسبت به ۶ ماهه اول ناشی از افزایش تولید شیرخام بالاتر است، افزود: برآوردها حاکی از آن است که تولید شیرخشک تا پایان سال به ۱۵۰ هزارتن برسد که این میزان ۲ برابر نیاز کشور است.
سلیمی گفت: با توجه به آنکه عمده صادرات شیرخشک به عراق و افغانستان انجام می‌شود، از این رو دولت به تعهد خود مبنی بر عدم نیاز به رفع تعهد ارزی باید عمل کند چراکه عمده تجارت با کشور‌های منطقه بصورت ریالی است که این امر در کنار تعدیل نرخ پایه ارزی به امر رونق صادرات و کاهش دپوی شیرخشک در انبار‌ها کمک می‌کند.
به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار