249867
۱۵ آذر ۱۴۰۲
کودکان کار

حدود ۱۶۰۰ کودک کار تهران از چرخه آسیب‌های اجتماعی خارج شدند

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران: از 7 هزار کودک شناسایی شده از سوی سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی و اجرای طرح ساماندهی این گروه در 34 مرکز پویاشهر، خوشبختانه توانستیم حدود یک هزار و 600 کودک کار را از چرخه آسیب‌های اجتماعی خارج کنیم.

به گزارش کودک پرس ، مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: خوشبختانه توانسته‌ایم حدود یک هزار و ۶۰۰ کودک کار را از چرخه آسیب‌های اجتماعی خارج کنیم.

احمد احمدی صدر با اشاره به برگزاری سی‌و‌هفت جلسه کارشناسی قرارگاه اجتماعی کلانشهر تهران که شامل ساماندهی کودکان کار و خیابان نیز بوده است، اظهار کرد: به منظور اجرای طرح‌های ساماندهی کودکان کار و خیابان، جلسات متعددی با بیش از 40 گروه جهادی و 50 گروه از NGO‌های تخصصی برگزار کردیم تا نقطه نظرات مهم و اثرگذار این کارشناسان را برای رسیدن به یک الگوی منسجم و قابل اجرا مورد ارزیابی و جمع‌بندی قرار دهیم.

دبیر قرارگاه اجتماعی کلانشهر تهران افزود: با برگزاری ساعت‌ها جلسات کارشناسی و تخصصی، طرح‌ها و‌ایده‌های بسیار خوبی از گروه‌های جهادی و فعالین این حوزه جمع‌آوری کردیم که ماحصل این گزارش‌ها در قرارگاه اجتماعی کلانشهر تهران منجر به تهیه یک الگوی مناسب شود.

بر اساس همین اقدامات نیز کار اجرایی را شروع کردیم و در قرارگاه اجتماعی شهر تهران با جدیت و هم افزایی سایر نهاد‌ها پیگیر امور هستیم تا در قالب سه برنامه‌ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت بتوانیم به الگوی منسجم اجرایی دست یابیم.

احمدی صدر تصریح کرد: در برنامه‌ریزی کوتاه مدت سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی در نظر داریم در مرحله نخست اقداماتی در زمینه ساماندهی کودکان کار انجام دهیم که تغییر چهره شهر محسوس شود. قطعاً پس از اجرای مرحله اول این طرح که با همکاری سایر نهاد‌ها انجام می‌شود، وارد مرحله دوم و سوم می‌شویم.

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار