249715
۰۸ آذر ۱۴۰۲
بانک مرکزی

تخصیص ۱۰۰ میلیون دلار به بازار شیر خشک

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی گفت: امسال ۱۰۰ میلیون دلار برای تأمین شیر خشک کشور ارز اختصاص داده شده که نسبت به سال گذشته ۷۷ درصد رشد داشته است.

به گزارش کودک پرس ، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی گفت: امسال ۱۰۰ میلیون دلار برای تأمین شیر خشک کشور ارز اختصاص داده شده که نسبت به سال گذشته ۷۷ درصد رشد داشته است.

 بازار شیر خشک نوزاد از ابتدای سال با چالش‌هایی همراه بود. این محصول یکی از کالاهای اساسی بوده که به همراه تجهیزات پزشکی همچنان ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می‌کند. نوسان بازار سبب شده تا داروخانه‌ها تعدادی محدود و با کد ملی شیر خشک را به فروش برسانند.
به گفته رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد تا پایان مرداد ۲۷ میلیون قوطی شیر خشک در کشور تولید شد در حالی که نیاز سالانه بازار ایران به شیرخشک نوزاد ۶۱ میلیون قوطی است. به این ترتیب در ۵ ماه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر شده و تقریباً ۵۰ درصد نیاز کشور در مدت ۵ ماه تولید شد.
مصطفی قمری وفا، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی درباره تأمین ارز شیر خشک نوزاد به مهر گفت: امسال ۱۰۰ میلیون دلار برای تأمین شیر خشک کشور ارز اختصاص داده شده که نسبت به سال گذشته ۷۷ درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه این اعتبار برای تأمین شیر خشک کامل و مواد اولیه آن است، افزود: شیر خشک نوزاد و تجهیزات پزشکی به دلیل حساسیت همچنان ارز ۴۲۰۰ تومانی به آنها تخصیص داده می‌شود.
مدیر روابط عمومی بانک مرکزی درباره مشکلات تولید شیر خشک در کشور اظهار کرد: مشکل تولید شیر خشک داخل فقط محدود به دو شرکت کوچک می‌شود که دچار چالش مالی بوده و تولیدکننده شیر خشک خاص هستند.
قمری وفا در پایان گفت: تخصیص اعتبار با توجه به نیاز بازار شیر خشک بوده و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار