24143
۲۸ شهریور ۱۳۹۶

نماینده های NGO در ون های جمع آوری کودکان کار

فخاری گفت:۱۶ون شهرداری تهران عملیات جمع آوری کودکان کار و متکدی را در این یک هفته در دستور کار دارد و قرار شد از هر تشکل غیردولتی یک نفر با مددکار شهرداری همراهی کند تا براساس آخرین استانداردهای مددکاری، کودکان جمع آوری شوند.

به گزارش کودک پرس ،عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: در جلسه ای با حضور برخی از اعضای شورای شهر، مسوولان بهزیستی، فرماندار تهران و نمایندگان NGOهای فعال در حوزه کودک، مقرر شد که یک نماینده از NGO ها همراه با ون‌های جمع‌آوری کودکان در طرح ضربتی جمع آوری کودکان کار و خیابان همراه شوند؛ یعنی در هر یک از ون‌ها باید یک مددکار و یک نماینده از NGO ها حضور داشته باشد تا پروسه جمع آوری برای کودکان مناسب‌تر باشد.

الهام فخاری (عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران) در واکنش به طرح ضربتی کودکان کار و خیابان، بیان داشت: در سیاستگذاری این طرح نقشی نداشته‌ایم، اما وضعیت بی‌سروسامان وضعیت شهر و کودکان مستلزم راه حلی منطقی است؛ در نظر داریم ستاد مشترکی برای این مساله تشکیل دهیم که کمیسیون اجتماعی شورای شهر در آن حتما حضور داشته باشد تا جنبه های حقوقی و روانی این مساله حتما در نظر گرفته شود.

فخاری تاکید کرد: از نظر قانونی هیچ کودکی حق کار ندارد و باید جلوی سوء استفاده از آنها گرفته شود. نباید این کار رسمیت پیدا کند. کودکان بدسرپرست و بی سرپرست باید تفکیک شوند و سعی شود ملاحظات اجتماعی رعایت شود.

وی افزود: جمع آوری کودکان راه حل قطعی نیست و باید در کنار آن توان افزایی خانواده ها مدنظر قرار گیرد.وظیفه کمیسیون اجتماعی این است که از طرف شورا در این موضوع مداخله داشته باشند.البته باید بگویم که در جریان این طرح نبوده ایم و شاید این مساله ناشی از تغییر وتحول کاری بوده است، راه چاره این نیست که کودکان بصورت ضربتی از مرز بیرون رانده شوند.

وی تاکید کرد: در جلسه ای با حضور برخی از اعضای شورای شهر، مسوولان بهزیستی، فرماندار تهران و نمایندگان NGOهای فعال در حوزه کودک مقرر شد که یک نماینده از NGO ها همراه با ون‌های جمع‌آوری این کودکان در طرح همراه شوند؛ یعنی در هر یک از ون‌ها باید یک مددکار و یک نماینده از NGO ها حضور داشته باشد تا پروسه جمع آوری برای کودکان مناسب‌تر باشد.

 

 

 

منبع:ایلنا

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار