برگزاری وبینار پویش کودک سایبری

رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری در سومین روز از کودکان سایبری در وبینار آموزشی با حضور بیش از۴۰۰ مدیر برتر ناحیه شش آموزش و پرورش حضور یافت.

به گزارش کودک پرس ،رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری ،سرهنگ هادی شرکا به مناسبت سومین روز از پویش کودکان سایبری در جمع مدیران ناحیه شش آموزش و پرورش که به صورت وبینار آموزشی برگزار شد حضور یافت.

وی در جمع بیش از ۴۰۰مدیر برتر ناحیه شش آموزش و پرورش گفت: از سبک متفاوت دنیای امروز بویژه در دوران کرنا و آموزش های لازم درخصوص مطالبی را در قالب وبینار آموزشی و نشر آن در شبکه شاد خبر داد.

سرهنگ شرکا در ابتدا با تبریک روز زن به کلیه بانوان ایران زمین بویژه  مدیران حاضر در وبینار از پویش کودکان سایبری که به مناسبت ده ساله شدن پلیس فتا و ضرورت اهمیت آن در رابطه با فرهنگ سازی و پیشگیری از وقوع جرم انتخاب شده است، مطالبی را بیان کرد.

محور مطالب ارائه شده توسط رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری آموزش استفاده صحیح از بستر اینترنت ، کنترل و نظارت صحیح کودکان در این بستر و استفاده از فضای وب اختصاصی کودکان ، انجام بازی های متناسب کودکان و پیشگیری از اعتیاد اینترنتی بود

در بخش دیگر وبینارآموزشی که به مدت ۹۰دقیقه به طول انجامید سرهنگ شرکا از لزوم کاستن شکاف دیجیتالی بین دانش آموزان و والدین خبر داد و در این حوزه با طرح پرونده های مصداقی حساسیت موضوع را بیان داشت.

شرکا به مدیران و مدرسین حاضر در جمع توصیه کرد: معلمان در کنار والدین می توانند در فضای مجازی با کودکان همراه شده و در مورد ویژگی ها و ابزار های این فضا با کودکان و دانش آموزان ارتباط دوستانه و صمیمانه تری ایجاد کرده تا در صورت بروز هرگونه مشکل و آسیبی کودکان بدون هراس براحتی بتوانند طرح موضوع کرده و از افراد سودجو و فرصت طلب و بعضاً قلدران سایبری در امان بمانند.

گفتنی است پليس فتا ازشهروندان دعوت می کند با پیوستن به پویش سایبری و مراجعه به صفحه کودکان سايبري در وب سايت پليس فتا به نشاني WWW.CYBERPOLICE.IR/CYBERKIDS ، ضمن همراهي در پويش اين پليس، حامي کودکان در فضاي مجازي باشند.