اعطای وام مساعدتی به زنان سرپرست خانوار طی سال جاری

سازمان بهزیستی شامل چندین معاونت از جمله معاونت امور اجتماعی که وظیفه آن حمایت از زنان سرپرست خانوار و کودکان بی سرپرست می‌باشد.

به گزارش کودک پرس ،سعید فریور، مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی در مورد اقداماتی که برای زنان سرپرست خانوار از سوی بهزیستی صورت گرفته، اظهار کرد: طی سال جاری اقداماتی از جمله پرداخت کمک هزینه تامین ودیعه مسکن برای ۲۷ میلیون زن سرپرست خانوار، پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار برای ۵۴۰/۱ زنان سرپرست خانوار شهری اعتباری بالغ بر ۵/۱ میلیون تومان  از سوی معاونت امور اجتماعی پرداخت شده است.

وی افزود: در جهت حمایت از بهبود تغذیه زنان باردار و شیرده نیازمند، ۴۳ میلیون تومان برای آنان اختصاص داده شده است. پرداخت کمک هزینه سرمایه کار به زنان سرپرست خانوار که مشکل تامین ضامن از سوی بانک را داشته‌اند، در جهت اشتغال‌زایی داده شده است.

فریور گفت: پرداخت ۷۴ میلیون تومان جهت اشتغال گروهی از زنان سرپرست خانوار، به سه گروه همیار در سطح استان (مهاباد، میاندوآب، پیرانشهر) و زنان سرپرست خانوار تسهیلاتی که از محل اعتبارات بند ب تبصره ۱۶ در سال ۹۹ ، به ۳۲۰ زن سرپرست خانوار برای ایجاد اشتغال در زمینه های خیاطی، پروش قارچ، دامداری و … از طریق بانک‌های عامل ۲۳۸ نفر تقریبا ۱۰ میلیارد و ۱۰۰ هزار تومان از وام‌ها دریافت کرده‌اند.

وی گفت: پرداخت سهم بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی در جهت حمایت از اشتغال زنان سرپرست خانوار انجام شده که برای ۶۴ نفر اعتبارات ویژه حق بیمه طرح خویش فرمایی یا کارفرمایی به مبلغ ۹۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان پرداخت شده است.

فریور افزود: تفاهم نامه‌ای راجع به احداث منازل مسکونی با سپاه منعقد شده است که با مساعدت قرارگاه خاتم الانبیا و محرومیت زدایی دستگاه حمزه سید‌الشهدا ۵ خانه آماده و تحویل زنان سرپرست خانوار شده است.

وی گفت: طرحی به نام طرح مسکن وجود دارد که در این طرح ۴۹۸ واحد مسکونی با اعتبار بالغ بر ۳ میلیارد و ۵۰ هزار تومان به زنان سرپرست خانوار از ابتدای نضهت تامین مسکن داده شده است.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی در پایان تصریح کرد: اعطای تسهیلات ودیعه مسکن به مبلغ ۸۵۵ میلیون به ۵۲ خانوار در قالب رهن و اجاره و اعطای کمک و ودیعه مسکن  به مبلغ ۷۴۰ میلیون به ۱۵۸ خانوار در قالب رهن و اجاره از دیگر اقدامات سازمان بهزیستی استان میباشد.