بیش از ۲۰۰ کودک کار و خیابان در استان گلستان شناسایی شدند

حسینی از افزایش میزان کودکان کار و خیابانی در استان خبر داد و گفت: بیش از ۲۰۰ کودک کار خیابانی در گلستان شناسایی شدند.

به گزارش کودک پرس، «سید مهدی حسینی» صبح امروز (پنجشنبه ۱۸ دی) در کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان گلستان اظهار کرد: امسال بالغ بر ۲۰۰ کودک خیابانی کار در استان شناسایی شده است که از حیث این آمار گلستان جزو استان هایی است که از این منظر رتبه بالایی دارد.

مدیرکل بهزیستی گلستان ادامه داد: یکی از دلایل افزایش کودکان کار و خیابانی به دلیل مهاجرت بالا به استان گلستان است.

حسینی افزود: در سال ۹۵ در استان گلستان ۱۲۵ کودک کار و خیابانی شناسایی شده است که این آمار در سال گذشته به ۱۸۲ نفر رسیده است.

وی گفت:  ۱۱ دستگاه اجرایی متولی کودکان کار و خیابانی هستند که باید همزمان با بهزیستی خدمات ارائه کنند تا بتوانیم عوارض اجتماعی کودکان کار و خیابانی را کاهش دهیم.

مدیرکل بهزیستی گلستان تاکید کرد: آموزش های مراقبتی و  پیشگیری از خشونت، آزار و جلوگیری از مصرف مواد مخدر، ارجاع کودکان کار به مراکز درمانی و توانبخشی فراهم شدن شرایط تحصیل و تامین سبد معیشتی، روان کاوی، پراخت هزینه درمانی و مسکن برای خانواده های کودکان کار و خیابانی از جمله برنامه هایی است که بهزیستی پیگیری می کند.

حسینی افزود: در سال ۹۸ بررسی های ما نشان داد که  ۸۶ درصد از کودکان کار و خیابانی اتباع خارجی و ۱۴ درصد ایرانی بودند و همچنین ۹۰ درصد این کودکان کار و خیابانی پسر و ۱۰ درصد دختر هستند.