دومین نمایشگاه کودک و نوجوان کارآفرین در یزد افتتاح شد

دومین نمایشگاه کودک و نوجوان کارآفرین به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در یزد افتتاح شد.

به گزارش کودک پرس ، در اقدامی زیبا که از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد برگزار شد، ۳۵ نفر از کودکان و نوجوانان یزدی اقدام به فروش محصولات خود تحت عنوان نمایشگاه کودک و نوجوان کارآفرین کردند.

سیدحسین پیغمبری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد، با اشاره به اهمیت توجه به تقویت توانمندی کودکان و نوجوانان در حوزه‌های مختلف اظهار داشت: در برگزاری این نمایشگاه ۱۵ نوجوان و ۲۰ کودک در غرفه‌ها حضور دارند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد در ارتباط با رده سنی شرکت کنندگان در این دوره گفت: دوره‌های کارآفرینی این کانون در سه رده سنی چهار تا ۷ سال، ۸ تا ۱۲ و ۱۲ سال تا ۱۶ سال برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این نمایشگاه اختصاص به کودکان و نوجوانان تا رده ۱۲ سال دارد و رده سنی اول مربوط به چهار تا هفت و رده سنی دو مربوط به کودکان هشت تا ۱۲ سال است که به مقطع دبستان وارد شده و توانایی خواندن و نوشتن دارند.

پیغمبری ادامه داد: در این دوره‌ها سعی شده ذهن کودکان و نوجوانان به سمت کارآفرینی سوق داده شود و مباحثی همچون صرفه‌جویی، پس‌انداز و مفاهیمی چون سود، زیان، قرض، بدهی و در کل مسائل بانکی را در حد سن آنها آموزش دهیم.

منبع: تسنیم