برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مهریز

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی مهریز گفت: این جشنواره در چهار بخش کودک، نوجوان و جوان، بزرگسال وبخش خانوادگی در حال برگزاریست.

به گزارش کودک پرس ، رییس اداره کتابخانه های عمومی مهریز گفت: فعالیت هشتمین جشنواره ملی کتابخوان رضوی به ۲ شیوه مکتوب و الکترونیکی در ۱۱ باب کتابخانه عمومی شهرستان مهریز آغاز شده است.

سعید قریشی افزود: در جریان این  جشنواره ،هفت نسخه کتاب برای مخاطبان رده های سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان معرفی شد که علاقه ‌مندان برای تهیه آنها و شرکت در جشنواره می‌ توانند به کتابخانه‌های عمومی مراجعه یا فایل کتاب ‌ها را از سایت اداره کل کتابخانه‌های عمومی به آدرس www.yazdpl.ir دریافت کنند.

قریشی در حاشیه آغاز به کار جشنواره یادشده افزود: مهلت شرکت تا پایان تیرماه ۱۳۹۷ است که علاقه ‌مندان می ‌توانند به ۲ صورت انفرادی و خانوادگی در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند.
وی با اشاره به مشارکت یک هزار و ۲۵۰ نفر سال گذشته در جشنواره ، برگزاری آن را فرصتی ارزشمند برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و گسترش بیش از پیش فرهنگ رضوی در میان مردم ذکر کرد.
وی ادامه داد: پاسخنامه‌ های مکتوب کتاب‌ها در کتابخانه ‌های عمومی موجود است و علاقه‌مندان به شرکت آنلاین در جشنواره نیز می‌ توانند با مراجعه به آدرس www.razavi.iranpl.ir با تکمیل فرم ثبت‌نام به صورت الکترونیکی مشارکت کنند.

کتاب‌های مهمان خراسان و مژده گل ویژه رده سنی کودک، مسافر هشتم و کاش تو را می‌دیدم برای رده سنی نوجوان و سه عنوان کتاب ،ماه هشتم،مهر ولایت در آسمان ایران و به سپیدی یک رؤیا ویژه رده سنی بزرگسال به عنوان کتاب‌های هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی دبیرخانه جشنواره معرفی شده است.

در ۱۱باب کتابخانه عمومی شهرستان مهریز ،۱۲۰ هزار جلد کتاب و هفت هزار نفر عضویت دارند.

 

 

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما