موقعیت فعلی شما : خانه/دسته بندی نشده
1293
۲۵ مرداد ۱۳۹۵

اصلاح قانون “حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست” منتظر بررسی دولت

شهیندخت مولاوردی: اصلاح تبصره ماده 26 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بدسرپرست و بی سرپرست که مجوز ازدواج سرپرست با فرزند خوانده را می‌دهد اکنون در نوبت رسیدگی کمیسیون اصلی اجتماعی دولت است.

شهیندخت مولاوردی: ما با مشارکت سازمان بهزیستی خواستار اصلاح تبصره ماده 26 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست شدیم. نظرات دستگاه‌های ذی ربط درباره این موضوع از سوی کمیسیون فرعی اجتماعی دولت اخذ شده است و منتظر هستیم در این کمیسیون تصویب و سپس در هیئت دولت مطرح شود.
وی در ادامه گفت: اصلاح تبصره ماده 26 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست تا کنون چندین بار در دستور جلسه کمیسیون اجتماعی دولت قرار گرفته است که با توجه به تعدد لوایح در دست بررسی، نوبت به طرح آن نرسیده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره لایحه بیمه زنان خانه دار نیز اظهار کرد: معاونت امور زنان لایحه “بیمه زنان خانه دار” را در چهار قالب به دولت ارائه داده است که در دستور کمیسیون اجتماعی دولت قرار دارد. همزمان سازمان تأمین اجتماعی آئین نامه ماده 27 قانون برنامه پنجم توسعه را به دولت ارائه داد که در چهارچوب نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و درباره بیمه فراگیر اجتماعی ، چند لایه است. زنان خانه دار جزو لایه دوم (بیمه پایه اجتماعی) هستند که با تصویب لایه اول این آئین نامه لایه دوم در دولت در حال بررسی است.

مولاوردی تصریح کرد: با وجود آنکه کلیات بیمه پایه اجتماعی شامل زنان خانه دار نیز می‌شود ما اصرار کردیم که عنوان زنان خانه‌دار در این آیین نامه تصریح شود که در صورت تصویب این آیین نامه سازمان تامین اجتماعی، خود در جهت اجرای آن  تلاش می‌کند. لذا در زمان اجرا به سرنوشت قانون بیمه زنان خانه‌دار دچار نمی‌شود.بر این اساس تشخیص و ترجیح ما این است که این موضوع در چارچوب آیین نامه ماده ۲۷ به نتیجه برسد .

 

 

منبع:   ایسنا

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار