هزاران کودک فلسطینی به بان کی مون نامه نوشتن

هزاران کودک در رام الله با نوشتن 500 هزار نامه به 'بان کی مون' دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار آزادی کودکان بازداشت شده فلسطینی شدند.

به گزارش کودک پرس , هزاران کودک فلسطینی در مراسمی از سوی سازمان وزارت آموزش و باشگاه اسرای فلسطینی با ارسال ۵۰۰ هزار نامه خواستار آزادی کودکان بازداشت شده فلسطینی شدند.
‘قدوره فارس’ رئیس باشگاه اسرای فلسطینی در این باره گفت: کودکان فلسطینی در نامه های خود خواستار آزادی کودکان بازداشت شده و زندگی آنان در محیطی به دور از وحشت و اشغال شده اند.
وی همچنین از بازداشت ۴۵۰ کودک زیر هجده سال و شکنجه دیدن شماری از آنان از سوی رژیم صهیونیستی خبر داد.
دادگاه مرکزی رژیم صهیونیستی روز دوشنبه یک نوجوان ۱۴ ساله فلسطینی را به ۱۲ سال حبس محکوم کرد.
«احمد مناصره» نوجوان فلسطینی به اتهام تلاش برای قتل یک شهرک نشین صهیونیست به ۱۲ سال حبس محکوم شده است.
پلیس رژیم صهیونیستی «احمد مناصره» را مهر ماه سال گذشته (اکتبر۲۰۱۵) در نزدیکی شهرک صهیونیستی «بسغات زئیف» بازداشت کرد.
نظامیان رژیم صهیونیستی تنها در ماه گذشته میلادی (اکتبر) ۵۵۴ فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری و نوار غزه بازداشت کردند.
در حال حاضر بیش از ۷ هزار فلسطینی در ۱۷ زندان رژیم صهیونیستی به سر می‌برند که بسیاری از آن‌ها در چارچوب سیاست «بازداشت اداری» زندانی شده‌اند.
اسرای فلسطینی اغلب به منظور ابراز اعتراض و نارضایتی خود نسبت به سیاست بازداشت اداری، به اعتصاب غذا متوسل می‌شوند.
سرزمین های اشغالی از ابتدای ماه اکتبر ۲۰۱۵ (۹مهر ۱۳۹۴) صحنه اعتراض های گسترده فلسطینیان به سیاست های تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی در قبال مسجدالاقصی در بیت المقدس اشغالی بوده که این دور تازه قیام فلسطینی ها علیه رژیم صهیونیستی به انتفاضه سوم یا انتفاضه قدس معروف شده است.

منبع:خبرگزاری ایرنا