10810
۱۲ مهر ۱۳۹۵

کف پای کودکم صاف است

اندامی که بیشتر اوقات باعث ناراحتی والدین می شود پاهای کودک به خصوص زانو و کف پاست. بیشتر مشکلات جزئیِ پا و زانو به درمان احتیاج ندارد. دورانِ پا را در قالب آهنین گذاشتن سپری شده است.
به گزارش کودک پرس پرس : اندامی که بیشتر اوقات باعث ناراحتی والدین می شود پاهای کودک به خصوص زانو و کف پاست. بیشتر مشکلات جزئیِ پا و زانو به درمان احتیاج ندارد. دورانِ پا را در قالب آهنین گذاشتن سپری شده است.
وقتی کودک به راه می افتد پاهای بی تجربۀ خود را در هر جهت دلخواهی می گذارد. ولی در عرض چند ماه این مشکل برطرف می شود.

موقعی که کودک با پوشکی در وسط پاهایش شروع به راه رفتن می کند شما تصور می کنید پاهای کودک تا حد زیادی کج است. در دو سال و نیمگی معمولاً باید پاهای کودک صاف باشد، ولی گاهی اوقات کجی پا در این سن بیشتر می شود و کودک از ناحیۀ زانو رنج می برد.

تا پنج سالگی بیشتر پاها صاف می شوند و پا در مسیر صحیح قرار می گیرد. بعضی از کودکان عادت کرده اند هنگام راه رفتن پاهای خود را رو به داخل بگذارند. اگر این حالت شدید نباشد جای هیچ گونه نگرانی نیست.

کف پای تمام نوزادان و کودکان صاف است و تا شش ماهگی طول می کشد که رباط ها سفت و محکم شوند و در کف پا انحنا ایجاد کنند.
شاید در بعضی از خانواده ها هرگز این اتفاق نیفتد. باید به تاریخچۀ کف پای آنان مراجعه کرد. عده ای معتقدند کودک باید پابرهنه راه برود تا رباط هایش محکم شود. دیگران اعتقاد دارند پاشنۀ کفش باعث انحنای بیشتر کف پا می شود.
اگر انحنای پای کودک باعث نگرانی شماست بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید.
به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار