مشکلات تربیتی کودک از موضوعات خط 1480

معاون پیشگیری بهزیستی گیلان گفت: 5 هزار و 97 تماس در نیمه نخست امسال با خط تلفن 1480 برقرار شد که بیشترین موضوعات تماس گیرندگان تحت عنوان مشکلات ارتباطی با همسر و عدم تفاهم، اعتیاد و مشکلات تربیتی کودک بوده است.

به گزارش کودک پرس ,دکتر فرحناز نوبخت راد با بیان اینکه سازمان بهزیستی کشور از آغاز سال ۱۳۷۱ خدمات مشاوره تلفنی را با عنوان صدای مشاور آغاز کرده است،گفت:افزایش جمعیت، توسعه تکنولوژی و وجود پیچیدگی های جامعه صنعتی منجر به افزایش مشکلات روحی و روانی و تناقضات گسترده در زندگی خانوادگی شده است.

وی بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ مشاوره و از این میان مشاوره تلفنی تاکید کرد و افزود:مرکز صدای مشاور ۱۴۸۰ با شعار”در لحظات دشوار زندگی در کنار شما هستیم ” بصورت رایگان آماده ارائه خدمت به همشهریان عزیز است.

معاون پیشگیری بهزیستی گیلان به مهمترین اهداف مشاوره تلفنی( ۱۴۸۰) که همانا ارتقاء سطح سلامت روان جامعه، دسترسی سریع به خدمات مشاوره و روانشناختی از طریق تلفن در هر نقطه از کشور،رایگان بودن خدمات تلفنی،ارائه خدمات تخصصی و فوری،مطرح نمودن مسائل و مشکلات بدون شناخته شدن افراد و صرفه جویی در زمان رفت و آمد  اشاره کرد .

دکتر نوبخت راد، تصریح کرد:همشهریان می توانند در زمینه مشاوره قبل از ازدواج،مشکلات خانوادگی،کسب مهارتهای زندگی، برقراری ارتباط زناشویی، مقابله با استرس و  مشاوره تحصیلی و تربیتی و مشکلات فردی و میان فردی با خط ۱۴۸۰ بصورت رایگان تماس حاصل کنند .

معاون پیشگیری بهزیستی گیلان اظهار کرد: ۵ هزار و ۹۷ تماس در نیمه نخست امسال با خط تلفن ۱۴۸۰ برقرار شد که بیشترین موضوعات تماس گیرندگان تحت عنوان مشکلات ارتباطی با همسر و عدم تفاهم، اعتیاد و مشکلات تربیتی کودک بوده است .

وی افزود:مرکز صدای مشاور (۱۴۸۰ ) با استفاده از مشاورین مجرب همه روزه(حتی ایام تعطیل )از ساعت۸ صبح الی ۲۰عصر و روزهای جمعه تا ساعت ۱۶ عصر به صورت رایگان پاسخگوی سوالات همشهریان عزیز در زمینه های مختلف است.

دکتر نوبخت راد، گفت: ۶ نفر از مشاوران کارشناسی ارشد روانشناسی(عمومی و تربیتی)و روانشناسی بالینی در خط تلفن ۱۴۸۰ خدمات مشاوره ای ارائه می دهند.

منبع:خبرگزاری ایسنا