راهکار هایی برای کنترل کودکان در استفاده از موبایل

محققان در بررسی های اخیر خود نسبت به استفاده کودکان ابتدایی از تلفن همراه در طول زمان مدرسه دریافتند که تلفن همراه امنیت کودکان را در برابر کودک آزاران و زورگیران افزایش نداده و برای آنها خطرسازتر است.

رایانه،کاهش قدرت مغز کودکان

تحقیق جدیدی نشان می دهد استفاده بیش از حد از بازی های رایانه ای و رصد کردن شبکه های اجتماعی قدرت مغزی کودکان را کم می کند.

رشد کودکان با شبکه های مجازی و بازی های کامپیوتری

هفته ملی کودک نیز مانند بسیاری از مناسبت‌های تقویمی، بیشتر نقش نمادین دارد. سال هاست از توجه به آموزش و رشد خلاقیت کودکان سخن رانده می شود و نگاه وزارت آموزش و پرورش به گرفتن نمره ۲۰ از دانش آموز سال‌هاست مورد نقد قرار گرفته اما همچنان کوچک‌ترین تغییری در این حوزه وجود ندارد. هفته ملی کودک هم هرساله برگزار می‌شود بدون کوچک‌ترین توجه به نسلی که پابه پای بازی‌های کامپیوتری و شبکه‌های اجتماعی قد می‌کشد و هدف کلاس درس هم تنها رساندن او به دانشگاه و گذشتن از سد کنکور است.

آسیب های فضای مجازی

فضای مجازی در همه جای دنیا استفاده می شود و اگر می گوییم فضای مجازی اشکال دارد به دلیل این است که محیط اجتماعی نامطلوب است و در واقع آسیب های فضای مجازی معلول علت های اجتماعی است که باید آن علل را بیابیم و رفع کنیم.

محدود کردن کودکان یا مدیریت کردن برنامه‌های تلویزیون؟

مطالعات انجام‌شده نشان می‌دهد که امروزه، کودکان، زمان زیادی را با تلویزیون می‌گذرانند. یک علت این اتفاق، شاید مشغله‌های والدین باشد؛ آن‌ها ترجیح می‌دهند کودکان‌شان، پای تلویزیون نشسته و مزاحم کار آن‌ها نشوند.

وقتی کودک پای تلویزیون می‌نشیند، وظیفه والدین چیست؟

تلویزیون را به هیچ‌وجه، در اتاق فرزندتان نگذارید. بسیار دیده شده که خانواده‌ها با خرید یک تلویزیون جدید، تلویزیون قدیمی را در اتاق فرزندشان می‌گذارند. این کار درست نیست؛ زیرا نمی‌توانید هیچ نظارتی بر برنامه‌هایی که کودک می‌بیند، داشته باشید.

تاثیر تئاتر بر کودکان

تئاتر ترکیبی از انواع هنرها شامل نقاشی، موسیقی، معماری، شعر و ادبیات است که بر سه رکن بازیگر، صحنه و تماشاگر استوار است. یکی از اجزاء مکمل تئاتر، مخاطب، است، گویی کلام آخر را مخاطب بیان می کند تئاتر با حضور مخاطب تکمیل می شود و با مخاطب دوباره خلق می شود.

موسیقی درمانی کودکان

معمولا جلسات موسیقی درمانی از گروه های کوچک همانند تشکیل می شود و شرایط شرکت کنندگان هرچه همسان تر باشد، اهداف و برنامه های مشترک بیشتر خواهند بود و این مسئله به هماهنگ و تقویت بیشتر گروه کمک می کند. البته می توان کودکانی با توانایی های مختلف را در طبقه موسیقی درمانی قرار داد، اما مهم این است که از نظره بهره هوشی فاصله زیادی با یکدیگر نداشته باشند، تا در انجام تمرین ها و برنامه ها هماهنگی بیشتری باشد.

ضعف‌های انیمیشن باب اسفنجی

در انیمیشن باب اسفنجی چیزی به نام خانواده وجود ندارد و واحد اجتماعی آن فرد است که این موضوع منجر به آسیب بنیان خانواده می‌شود. در حالی که در دنیا سرمایه‌گذاری اصلی حوزه فرهنگ مربوط به کودک و نوجوان است، در مهدهای کودک ایران و حوزه کودک نگاه تربیتی و فرهنگی غلبه ندارد.

عوارض کارتون‌ها برکودکان

به گزارش کودک پرس ، با جلو رفتن زمان و پیشرفت روز به روز علم و تکنولوژی پیوسته بر زمان استفاده از وسایل ارتباط جمعی توسط مردم افزوده می‌شود. کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اما در جهان کودکان بازی‌های رایانه‌ای، انیمیشن‌ها و کارتون‌ها بیشتر از باقی این قبیل محصولات توجه آنها را به […]

پرستاران خطرناک کودک

به گزارش کودک پرس ،پرستاران خطرناکی که گاهی به آن‌ها توجه نمی‌کنیم، همین جا جلوی چشم خودمان هستند. در همان محیط امن خانه، کنار گوش والدین، بلاهایی بر سر کودکان می‌آورند که والدین دوست ندارند حتی بدان فکر کنند. اما فقط و فقط چون این اتفاق‌ها به‌صورت خاموش می‌افتد، والدین دیگر خودشان را به دردسر […]

۱۰ قانون برای استفاده درست از تلویزیون

هنوز یادمان نرفته که همین چند سال پیش، کودکی به تقلید از یک سریال خودش را کشته بود تا به خیال خودش بعد از مردن زنده شود و بتواند از دیوار بگذرد و کارهایی مشابه شخصیت سریال کند. همین یک اتفاق کافی است تا برای تلویزیون دیدن بچه‌ها قوانین محکمی وضع کنیم و بیشتر مراقبشان باشیم. برای جلوگیری از خطرات تماشای تلویزیون و به بهانه روز جهانی جعبه جادویی، با این مقاله همراه شوید.

۱۰ قانون برای استفاده درست از تلویزیون

هنوز یادمان نرفته که همین چند سال پیش، کودکی به تقلید از یک سریال خودش را کشته بود تا به خیال خودش بعد از مردن زنده شود و بتواند از دیوار بگذرد و کارهایی مشابه شخصیت سریال کند. همین یک اتفاق کافی است تا برای تلویزیون دیدن بچه‌ها قوانین محکمی وضع کنیم و بیشتر مراقبشان باشیم. برای جلوگیری از خطرات تماشای تلویزیون و به بهانه روز جهانی جعبه جادویی، با این مقاله همراه شوید.

تاثیر بازی جنگی بر کودکان

زمانی که یک بزرگ‌تر، برچسبی منفی روی بازی‌های خشن زده و آن‌ها را از بازی، نهی می‌کند، درواقع به آن‌ها می‌گوید که تصورات و فانتزی‌هایشان بد است. این هم به‌نوبه خود، بسیار خطرناک است، زیرا از کودک خواسته می‌شود که افکار و احساسات خود را بروز نداده و شخصیتی ریاکار و متظاهر بر خود بگیرد.

تئاتر کودک حقیقتی انکارناپذیر است که بسیاری از بزرگان عرصه هنر و ادبیات و حتی صاحب‌نظران مسائل تربیتی و روانشناسی کودکان و نوجوانان نیز به آن واقف بوده و همواره مقوله تئاتر کودک را به‌ عنوان عرصه‌ای جهت بروز استعدادها و خلاقیت‌های کودکان توصیف می‌کنند.

جدیدترین
پربازدیدترین