اختلال یادگیری در کودکان را به موقع تشخیص و رسیدگی کنید

برخی از اختلالات اگر در زمان خود توسط والدین شناسایی و رسیدگی شوند قابل درمان هستند، و یکی از اختلالاتی که زمان تشخیص و رسیدگی به آن اهمیت ویژه‌ای دارد، اختلال یادگیری در کودکان است.

اختلال بیش فعالی امکان ادامه تا سنین پیری را دارد

محققان دریافتند که ADHD (بیش‌فعالی) امکان ادامه روند خود در سنین مختلف حتی در همه عمر شخص را دارد همچنین در میان کودکان امریکایی طی دو دهه گذشته افزایش یافته و از ۶ به ۱۰ درصد رسیده است.

تیک‌های حرکتی و صوتی در کودکان

یک حرکتی ناگهانی‌تر اتفاق می‌افتد و فرد در مقابل کنترل آن‌ها ناتوان است. این تیک‌ها در صورت، پا، شانه و… بروز پیدا می‌کنند.

علائم و نشانه های بیماری ام اس در کودکان

بطور خلاصه علائم بیماری MS در کودکان مشابه علائم در بزرگسالان است و شامل موارد زیر می‌باشد:
مشکلات مثانه یا کنترل روده،ضعف،مشکلات راه رفتن‌،تغییرات بینایی، اسپاسم عضلانی،تغییرات حسی، سوزش، کرختی و لرزش

ارتباط حرکات دست و افزایش یادگیری در کودکان

استفاده از حرکات دست روند یادگیری را در کودکان تسریع میکند. کودکان پیش دبستانی و مهدکودکی که به طور طبیعی از حرکات دست برای انتقال پیام به اطرافیان استفاده می‌کنند، کنترل بیشتری روی رفتارهای خود دارند که با بلوغ شناختی آنها در ارتباط است.

نمایان شدن اختلالات جدی در ارتباطات کودک

سکوت اضطرابی می تواند همراه با دیگر اختلالات مربوط به اضطراب و یا همراه با اوتیسم بروز کند.درمان این نوع از سکوت با تغییر در محیط زندگی کودک است. آنها را در مراحل جداگانه در معرض محیط های جدید قرار داده و در هر مرحله میزان شلوغی و استرس محیط را بیشتر می کنند.

درمان لکنت زبان در کودکان

اگرچه متخصصان هنوز دلایل اصلی لکنت زبان را به خوبی نمی دانند، موارد زیر را که بین افراد مبتلا به لکنت زبان مشترک است، بیان نموده اند.

کاردرمانی برای لجبازی کودک بیش فعال

به گزارش کودک پرس، کودک مبتلا به بیش‌فعالی از توجه به جزئیات ناتوان است و در تمرکز هنگام فعالیت و بازی مشکل دارد. همچنین هنگام صحبت مستقیم با او، به نظر می‌رسد که گوش نمی‌دهد و اغلب قادر به پیگیری دستورات یا اتمام کارها نیست و اغلب وسایل خود را گم می کند (وسایل مدرسه […]

نیازهای یک کودک ناشنوا

کودک شما به تناسب معلولیتی که دارد، نیازهای خاصی هم دارد. منظور از نیازهای خاص، چیزهای عجیب و غریب نیست و فرزند شما همان نیازهایی را دارد که یک کودک غیر معلول دارد، تنها تفاوت در این است که دوز برخی از این نیازها در کودک شما بالاتر است.

تاثیر چاقی بر سلامت جسمی و روحی کودک

چاقی در دوران کودکی نه تنها روی سلامت جسمی تاثیر می گذارد بلکه کودکان و نوجوانان دارای اضافه وزن یا چاق را می توانند دچار افسردگی و اعتماد به نفس پایین کند.

معرفی بازی بولینگ برای کودکان

از آنجا که در این سن تمایل کودک به سمت بازی‌های دسته جمعی کشیده می‌شود و می‌تواند قوانین ساده را درک کند بولینگ را هم می‌توانید در لیست خرید‌های‌تان قرار دهید.

علائم تشنج در کودکان چیست؟

تشنج خود یک بیماری نیست بلکه یک علامت است که ممکن است در جریان بیماری های گوناگونی دیده شود.

تشخیص بیماری آپراکسی در کودکان

در آپراکسی مغز آسیب می بیند و فرد توانایی برنامه ریزی و هماهنگی برای حرکت عضله را ندارند و افراد مبتلا نمی توانند حرکات ارادی و خاص را انجام دهند حتی با وجود این که ماهیچه ها یا عضلاتشان سالم باشد.

زندگی روزانۀ یک کودک مبتلا به اتیسم

کودکان اتیستیک دارای عادت‌ها و ویژگی‌های رفتاری مختلفی هستند. این عادت‌های بعضا عجیب به شکل قابل توجهی بر زندگی والدین و سایر اعضای خانواده آن‌ها هم اثر می‌گذارد.

جدیدترین
پربازدیدترین