پنج نکته که باید در مورد شکم درد کودکان بدانید

بیشتر اوقات شکم درد خطرناک نیست اما والدین باید نسبت به مدت شکم‌درد و هرگونه علامت دیگری هوشیار باشند. درد شدید در قسمت راست پایین شکم، علامت آپاندیسیت است و باید هر چه زودتر کودک را به اورژانس برسانید.

روش‌های خانگی برای مقابله با عفونت انگلی در کودکان

عفونت انگلی در کودکان چیست؟ وقتی، جانی شش ساله از درد شکم خود ناله می‌کرد، امیلی در این اندیشه بود که او برای نرفتن به مدرسه بهانه‌گیری می‌کند. جانی از مدرسه برگشت ولی هنوز از درد شکم خود شکایت داشت.

چگونه مشکلات و بیماری‌های چشمی کودکم را تشخیص دهم؟

سلامت چشم کودکان از مسائل مهم در سنین تولد و تا دو سالگی است، تشخیص به موقع ضعف و مشکلات بینایی کودک می‌تواند باعث بهبود برخی از بیماری‌ها شود.

درمان و رفع یبوست نوزاد با روش‌های خانگی/ ماساژ شکم را فراموش نکنید

یک متخصص اطفال گفت: یکی از راه‌های درمان یبوست در کودکان، حمام آب گرم است چرا که این کار می‌تواند کودک را آرام و دفع مدفوع را راحت‌تر کند.

ارتباط دیابت بارداری و افزایش ریسک چاقی کودک

مطالعات نشان می‌دهد کودکان ۱۰ تا ۱۴ سال مادرانی که مبتلا به دیابت بارداری درمان نشده هستند بیشتر با ریسک ابتلا به چاقی یا پیش دیابت مواجه هستند.

افرادی سیگاری و قلیانی شنوایی کودکان را به خطر نیندازند!

رضا منفرد متخصص بیماری‌های عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به افراد سیگاری هشدار داد که در مجاورت با کودکان از کشیدن سیگار و قلیان خودداری کنند زیرا باعث عفونت و التهاب در گوش و شنوایی کودکان می‌شود.

ازعلت تا پیشگیری اسهال کودکان

شیوع اسهال اغلب ناشی از مصرف آب آلوده، تماس فردبه‌فرد به ویژه در مراکز مراقبت از کودک، یا مسمومیت براثر مصرف مواد غذایی است که درست فرآوری نشده است. به‌طورکلی، عفونتی که باعث اسهال می‌شود، بسیار مسری است و تا زمانی که فرد دچار اسهال است، می‌تواند این عفونت را به فرد دیگر انتقال دهد.

زردی نوزاد و روش درمان آن چیست؟

واژه زردی نوزاد از دو کلمه زردی به معنی تغییر رنگ مخاط و پوست به رنگ زرد و نوزاد به معنی کودک تازه متولد شده تا روز ۲۸ تولد گفته می‌شود.

احتمال ابتلا به آلرژی در کودکان تغذیه شده با شیر مادر کمتر است

پزشک فوق تخصص نوزادان گفت: تغذیه با شیر مادر سیستم ایمنی کودک را تقویت می‌کند و احتمال ابتلا به آلرژی در این دسته از کودکان کمتر است.

مراقب بیماری خاموش و ویرانگر در کودکان باشیم

شاید در نظر عامه مردم دیابت مربوط به سنین بالا و حتی پیری باشد، اما بررسی‌ها و شواهد نشان می‌دهد که این بیماری خاموش و مهلک کودکان بسیاری را درگیر خود کرده است.

تبخالی که شیرخوران را گرفتار می‌کند

فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان با اشاره به علائم ابتلا به ویروس «روزئولا» در کودکان گفت: این بیماری درمان خاصی ندارد و تنها کنترل تب در کودک برای پیشگیری از تشنج بسیار ضروری است.

بیماری‌هایی که باعث کوتاهی قد کودکان می‌شود

بیماری‌های کلیوی و کبدی، دیابت، سوء‌تغذیه شدید و انواع نقایص ژنتیک موجب افت رشد و کوتاهی قد می‌شود. مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در قد نهایی یک کودک، پدر و مادر او هستند. به عبارتی از یک پدر و مادر قد بلند، فرزند بلندقدی زاده می‌شود و عکس آن نیز درباره زوج‌های کوتاه قامت صادق است.

دندان درآوردن باعث تب در کودکان می‌شود؟

از آنجا که رویش دندان یک فرایند فیزیولوژیک طبیعی است ارتباط با تب و اختلالات سیستمیک قابل توجیه نیست هر تب بیش از ۱۰۱ ° F. ارتباطی با دندان درآوردن ندارد.

شب ادراری‌هایی که می‌تواند سبب مرگ و میر در کودکان شود/ ضایعات پوستی ناحیه کمر را در اطفال جدی بگیرید

رئیس دومین کنگره بین‌المللی نورویورولوژی ایران با اشاره به اینکه ۲۵ درصد از شب ادراری‌ها نوع نهفته فلج عصبی مثانه است، گفت: این بیماری در صورت تشخیص دیرهنگام می‌تواند سبب بروز مثانه عصبی و خطر مرگ در کودک شود.

توصیه‌هایی برای پیشگیری از سرماخوردگی کودکان

اغلب والدین با دیدن علائم سرماخوردگی در کودک دست به کار می‌شوند و سراغ جعبه دارویی کوچک موجود در خانه می‌روند و داروهایی مثل آنتی بیوتیک یا شربت ضدسرفه به او می‌دهند تا بتوانند علائم سرماخوردگی در کودک را تسکین دهند.

جدیدترین
پربازدیدترین