موقعیت فعلی شما : خانه/استانها/دسته بندی نشده
9774
۰۲ آبان ۱۳۹۵

علل اصلی خرید نوزاد چیست؟

نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی شرایط دشوار فرزندخواندگی را عامل اصلی خرید نوزاد در کشور از سوی خانواده ها دانست.

به گزارش کودک پرس , سکینه الماسی گفت: در بحث ممنوعیت خرید و فروش کودک و نوزاد، با کمبود قانون مواجه نیستیم.

وی افزود: سازمان بهزیستی کشور می تواند با اتکا به قوانین موجود از هرگونه خرید و فروش کودک و نوزاد جلوگیری کند.

نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وظایف متعدد تعریف شده برای سازمان بهزیستی کشور اظهارکرد: سازمان بهزیستی به عوان یک سازمان حاکمیتی وظایف سنگینی را برعهده داشته و متاسفانه این سازمان آنطور که باید نمی تواند به وظایف خود عمل کند.

مسئول سابق ارتباطات مردمی سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر دشواری های موجود در مسیر فرزندخواندگی تصریح کرد: به دلیل دشواری های موجود در مسیر فرزند خواندگی، شاهد هستیم که برخی از خانواده ها به سمت خرید نوزاد روی می آورند.

الماسی تاکید کرد: در صورتی که شرایط برای فرزند خواندگی آسان شود، خانواده ها برای سرپرستی کودکان اقدام به خرید آنها نکرده و تا حدودی شاهد کاهش این معضل خواهیم بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یکی از اصلی ترین دلایل موجود در مسیر خرید و فروش نوزادان را سخت بودن شرایط فرزندخواندگی دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر شاهد هستیم که تمایل خانواده ها برای خرید نوزادان و کودکان به صورت غیر قانونی رو به افزایش است و این موضوع بسیار نگران کننده است.

وی اصلی ترین دلیل فروش نوزادان را فقر اقتصادی و فقر فرهنگی دانست و گفت: فقر اقتصادی و فرهنگی و در کنار آن اعتیاد والدین از جمله اصلی ترین دلایل فروش نوزادان به شمار می آیند.

منبع:میزان

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار