9726
۰۲ آبان ۱۳۹۵

مناسب سازی تعلیم های جدید برای تحقق شهر دوستدار کودک

مناسب سازی آموزش های نوین برای تحقق شهر دوستدار کودک در دستور کار قرار می گیرد. خبرگزاری شبستان: نخستین جلسه کارگروه محیط زیست و ایمنی شهری مصوبه شهر دوستدار کودک با حضور رئیس ستاد محیط زیست و نمایندگان سازمان های ذی ربط برگزار شد.

به گزارش کودک پرس  به نقل از روابط عمومی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، دکتر محمدمهدی گلمکانی در این نشست با اشاره به اینکه شهر دوستدار کودک شهری است که در آن نیازهای اساسی کودک در اولویت قرار می گیرد افزود: شرایط فرهنگی، اجتماعی، شهرسازی، محیط زیستی در این شهر باید همسو با نیازهای کودکان اصلاح و حقوق آن ها در سیاست ها، برنامه ها و بودجه ها رعایت شود.

وی در ادامه گفت: کودکان یکی از مهمترین گروه های مخاطب در جامعه هستند و باید نیازهای اساسی آن ها شناسایی شده و در رابطه با آن تصمیم گیری و برنامه ریزی شود.

 

گلمکانی با اشاره به اینکه برای بهره مندی از شهر دوستدار کودک آموزش ها باید به صورت نوین ارائه گردد تا منجر به تغییر رفتار مثبت در جامعه با محوریت کودک شود، گفت: در این راستا ظرفیت سازمان ها باید شناسایی شود و ابتکارات سازمانی برای اجرای شهر دوستدار محیط زیست ارائه شود.

 

وی یادآور شد: 4 محور تخصصی-مشورتی متناسب با موضوع فعالیت ها وجود دارد که کارگروه هایی تخصصی شامل فرهنگی و اجتماعی، حمل و نقل و ترافیک، بهداشت محیط و زیست شهری و مناسب سازی فضاهای شهری در راستای تحقق شرح وظایف آن محورها تشکیل شده اند.

 

لازم به ذکر است در این نشست هریک از حاضران به ارائه فعالیت های سازمان متبوع در حوزه مصوبه شهر دوستدار کودک پرداختند.

 

همچنین مقرر شد که طرح های جدید براساس رویکرد فوق الذکر توسط سازمان های عضو کارگروه و موثر در حوزه بهداشت محیط و زیست شهری به ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران به عنوان دبیرخانه کارگروه مذکور ارسال شود.

منبع:خبرگزاری شبستان

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار