موقعیت فعلی شما : خانه/دسته بندی نشده
875
۲۰ مرداد ۱۳۹۵

توموری 33 سانتی متری روی پای کودک خردسال

کودک نوپایی اهل ایالت میسوری آمریکا، هنگام تولد با یک نوع ناهنجاری عروقی و تومور بزرگ روی زانوی پای چپ متولد شد. این تومور به حدی بزرگ بود که ممکن بود زندگی او را به مخاطره بیاندازد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  کودک نوپایی اهل ایالت میسوری آمریکا، هنگام تولد با یک نوع ناهنجاری عروقی و تومور بزرگ روی زانوی پای چپ متولد شد. این تومور به حدی بزرگ بود که ممکن بود زندگی او را به مخاطره بیاندازد.

4967470_679

«آتلیا»، کودک نوپا به دلیل بزرگ بودن این توده در معرض خطر حمله قلبی قرار داشت و کوچک‌ترین خونریزی در عرض چند دقیقه ممکن بود او را به سمت مرگ سوق دهد. بزرگی و سه برابر شدن این توده در عرض یک سال باعث شده بود که آتلیای دو ساله قادر به راه رفتن نباشد و هنگام راه رفتن بلنگد.

توده ایجاد شده بیشتر شبیه یک تاول خون‌آلود روی زانوی او بود که پزشکان آن را نوعی ناهنجاری عروقی اعلام کردند. رشد این تومور به دلیل پیچ‌خوردگی عروق خونی در زیر پوست اتفاق افتاده بود که می‌توانست خونریزی را تشدید کند و حتی باعث ایجاد نارسایی قلبی در این نوزاد شود. این تومور خون‌آلود به رنگ صورتی مایل به قرمز بود که نقاطی بنفش رنگ روی آن مشاهده می‌شد و تا ۳۳ سانتی‌متر رسیده بود.

به دلیل پمپاژ خون زیاد به سمت پاها، استرس زیادی به قلب این کودک وارد می‌شد و از این رو احتمال نارسایی قلبی وجود داشت. به طوری که حتی ممکن بود دچار ایست قلبی شود و جان خود را از دست بدهد. این تومور در روزهای آخر بسیار بزرگ شده و به اندازه یک توپ فوتبال رسیده بود.

پزشکان بعد از دو بار درمان ناموفق و نابودی عروقی که ایجاد تورم در این ناحیه کرده بودند، به این نتیجه رسیدند که نمی‌توان کاری برای او انجام داد اما مادر ۳۰ ساله او که نگران وضعیت سلامت کودکش بود، در نهایت به یک جراح خصوصی مراجعه کرد. ماه گذشته، این جراح تومور را جدا کرد و در حال حاضر، «آتلیا» می‌تواند بدون مشکل و برای اولین بار در عمرش راه برود. او در حال حاضر با کمک سایرین راه می‌رود اما به زودی خواهد توانست مانند سایر کودکان راه برود و بدود و بازی کند.

4967471_311

در عمل ۶ ساعته روی او، جراح ۹۵ درصد عروق پیچ‌خورده را بدون آسیب رساندن به بافت ماهیچه‌ای از بین برد و اکنون جریان عادی خونی در مسیر پاها و قلب این بیمار نوزاد در جریان است و قلبش هم با ریتم مناسبی می‌تپد.

 

منبع:   باشگاه خبرنگاران جوان

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار