نجات جان نوزادی که در گلخانه متولد شد

طی اعلام زایمان خانمی در یکی از گلخانه‌های شهرستان محلات ،عوامل اورژانس در کمترین زمان خود را به محل رسانیده و عملیات پزشکی انجام پذیرفته و جان مادر و نوزاد را نجات دادند .
 به گزارش کودک پرس    پرسنل فوریت‌های پزشکی شهرستان محلات جان مادر و نوزادی که در یکی از گلخانه‌های محلات متولد شده بود را نجات دادند.
بهرامی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات ضمن تایید این خبر گفت: پس از این تماس تلفنی و اعلام زایمان خانمی در یکی از گلخانه‌های شهرستان، عوامل فوریت‌های پزشکی اورژانس سریعا خود را به محل رسانده و مشاهده می‌کنند که نوزاد به دنیا آمده و فاقد تنفس است و ضربان قلب به کندی زده می‌شود که بلافاصله اقدامات احیا و ساکشن ترشحات انجام و حمایت تنفسی توسط پرسنل فوریت‌های پزشکی صورت می گیرد و پس از چند دقیقه تنفس نوزاد بر می‌گردد.
بهرامی افزود: اقدامات اولیه برای مادر نیز انجام شده و مادر و نوزاد سریعا به بیمارستان منتقل شده‌‌اند و حال عمومی مادر و نوزاد رضایت‌بخش است .
قاسم رئیس اکبری رییس فوریت های پزشکی محلات نیز ضمن تایید این خبر افزود: مادر باردار یاد شده تبعه افغان بوده که در یکی از گلخانه های محلات کار می کرده است.
وی در خصوص دلیل زایمان این مادر در گلخانه گفت: با توجه به اینکه اتباع افغان از بیمه برخوردار نبوده و هزینه‌های درمانی برای آنها گران تمام می‌شود شاید یکی از دلایل عدم مراجعه به بیمارستان از سوی این مادر همین مسئله بوده و یا شاید وی در تشخیص درد زایمان با دردهای پیش از زایمان به اشتباه افتاده است، ولی در هر صورت پس از تماس با اورژانس پرسنل اورژانس به محل مراجعه کرده و بند ناف نوزاد را که در آن زمان متولد شده بوده، قطع کرده و عملیات احیا و رسیدگی را به انجام رسانده‌‌اند. در حال حاضر وضعیت مادر و کودک، هر دو مطلوب گزارش شده است.
منبع:   پارسینه