خدمات بهزیستی برای 144 ناشنوا دراردکان

امیر ولی عضدزاده رئیس اداره بهزیستی اردکان گفت: 144 ناشنوای اردکانی از خدمات بهزیستی این شهرستان استفاده می کنند.

به گزارش کودک پرس   امیر ولی عضدزاده به مناسبت هفته جهانی ناشنوایان(۲تا۸ مهرماه ) مهمترین رویکرد بهزیستی در ناشنوایی را پیشگیری و آگاه سازی دانست و افزود: ۱۴۴ ناشنوای اردکانی از خدمات بهزیستی شهرستان اردکان استفاده می کنند.

وی ادامه داد: ارائه خدمات شنوایی (سمعک، باتری، کمک هزینه کاشت حلزون )، آموزش های تربیت شنیداری و گفتار درمانی به فرزندان و اطرافیان ناشنوایان برای کیفیت بهتر زندگی از دیگر خدمات بهزیستی به این قشر از جامعه است.
عضدزاده با اشاره به اجرای طرح غربالگری شنوایی درسال ۹۴ در شهرستان اردکان، گفت: در اجرای این طرح سال گذشته یک هزار و ۸۵۰ کودک غربالگری شده اند که از این تعداد ۱۸۲ نفر مبتلا به ناشنوایی شناسایی و برای درمان ارجاع شده اند.

وی تصریح کرد: از همین روی است که امسال شعار هفته جهانی ناشنوایان (۲تا۸ مهرماه ) ‘با استفاده از زبان اشاره ، من هم با دیگران برابرم ‘ نامگذاری شده است ، امید است با ارتقای فرهنگ ارتباط با ناشنوایان و آگاهی عموم مردم از زبان اشاره قدری از مشکلاتی این قشر از جامعه که با آن رو به رو هستند کاسته شود.
بهزیستی اردکان بیش از دو هزار معلول و ۳۰۰ خانوار نیازمند شهرستان را تحت پوشش و حمایت خود دارد و خدمات خود را از طریق ۱۶ مهد کودک، ۱۱ مرکز توانبخشی روزانه و شبانه روزی و ویزیت در منزل، ۱۰ موسسه فعال در حوزه پیشگیری و سه موسسه خیریه همکار به آحاد مردم و مددجویان ارائه خدمت می کند.

 

 

منبع: