6734
05 مهر 1395
برپایی جشنواره کودک،صلح و میراث فرهنگی در قدیمی ترین پارک تهران

عابد ملکی،شهردار منطقه ۱۲ تهران از برپایی جشنواره کودک ، صلح و میراث فرهنگی با همکاری موزه صلح تهران ، دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی ؛ صنایع دستی و گردشگری و ایکوم در قدیمی ترین پارک تهران ( پارک شهر) برگزار می گردد.

به گزارش کودک پرس  عابد ملکی گفت: جشنواره کودک ، صلح و میراث فرهنگی به مناسبت روزجهانی صلح و هفته ملی کودک برنامه ریزی وسعی شده تا با مشارکت موزه ها ، موسسه ها و نهاد های فعال حوزه کودک ، برنامه های آموزنده و سرگرم کننده در راستای مفهوم صلح و میراث فرهنگی ارائه گردد.

وی افزود : مجموعه نیاوران ، کاخ سعد آباد ، موزه علوم و فن آوری ، باغ موزه دفاع مقدس ، کاخ گلستان ، موزه سیارصلح کودکی(مشهد) ، موزه ملی و موزه کودکانِ ما (مازندران) در این جشنواره فعالیت داشته و افزون بر این موزه ها ، موسسات و نهاد های مرتبط کودکان همچون : شورای کتاب کودک ، فرهنگنامه کودکان و نوجوانان ، خانه کتابدار، راز بارش ، گالیله کوچولو، آوای طبیعت پایدار، گروه بازی و اسباب بازی به یاوران سرزمین آریا ، هیلو جنبش علفزار کرمانشاه و انجمن هنرمندان خود آموخته با فعالیت های آموزشی و تعاملی و همچنین برپایی کارگاهها و ارائه محصولات مناسب با موضوع جشنواره حضور خواهند داشت.

 شهردار منطقه ۱۲ همچنین از حضور فعال گروه هایی همچون نذر شادی ، شبکه یاری کودکان کار و نیکی های کوچک که از فعالان اجتماعی برای کودکان آسیب دیده هستند و همچنین زنان عروسک ساز از روستاهای استان های قزوین ، خراسان جنوبی و عشایر استان تهران با عرضه ی محصولات بومی خود در این جشنواره خبر داد.

ملکی در ادامه بیان کرد : دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری نیز در این جشنواره با برپایی کارگاه هایی همچون: باستان شناسی برای کودکان ، آشنایی با الفبا در گذر تاریخ ، آشنایی با مرمت آثار سفالین و رنگ به رنگ با تاریخ ، لذت یادگیری را برای کودکان ایجاد می کند.

وی در پایان از روایت قصه هایی از ادبیات کهن با بن مایه هایی از مفاهیم صلح و دوستی توسط گروه راز گردونه دردو نوبت صبح و بعد از ظهر برای کودکان و همچنین اجرای خیمه شب بازی و عروسک های غول پیکر و نمایش های شاد کودکانه در قدیمی ترین بوستان تهران (پارک شهر) که یادآور خاطرات کودکی بسیاری از شهروندان تهرانی است خبر داد.

منبع:    ایسنا

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین