6599
۰۴ مهر ۱۳۹۵

برگزاری جشن فصلی(لاک‌پشت پرنده)

هجدهمین جشن فصلی «لاک‌پشت پرنده» با حضور نویسندگان و مترجمان کتاب‌های راه‌یافته به این جشنواره در روز جمعه ۹ مهرماه برگزار خواهدشد.

به گزارش کودک پرس  جشن امضای پاییزی «لاک‌پشت پرنده»  مهرماه با همنشینی با کتاب، بازی و خنده در فروشگاه مرکزی شهر کتاب همراه خواهد بود.

«لاک‌پشت پرنده» فهرستی از کتاب‌های ادبیات کودک و نوجوان است که با همکاری مشترک مؤسسه شهر کتاب و فصلنامه تخصصی پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان تهیه می‌شود. گروهی از منتقدان و کارشناسان ادبیات کودک و نوجوان در پایان هر فصل، فهرستی از کتاب‌های کودک و نوجوان را معرفی می‌کنند. این فهرست ضمیمه فصلنامه پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان منتشر می‌شود و قرار است راهنمای پدرها و مادرها، معلم‌ها و مربی‌ها و سایر علاقه‌مندان به ادبیات کودک و نوجوان باشد تا مناسبت‌ترین کتاب‌های سال برای کتاب‌خوانی بچه‌ها و دانش‌آموزان انتخاب شود. در سال اول انتشار این فهرست، کتاب‌ها در سه گروه کتاب‌های عالی، کتاب‌های خوب و کتاب‌های راه یافته طبقه‌بندی و معرفی می‌شدند. در حال‌ حاضر، کتاب‌ها بر مبنای گروه سنی و گروه موضوعی و همچنین بر حسب رأی داورها با امتیاز شش لاک‌پشت (کتاب‌های بسیار عالی)، پنج لاک‌پشت (کتاب‌های عالی)، چهار لاک‌پشت (کتاب‌های خیلی خوب) و سه لاک‌پشت (کتاب‌های خوب) معرفی می‌شوند.

 

 

 

منبع:   ایسنا

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار