5752
۲۸ شهریور ۱۳۹۵

دستورالعمل شهریه مهدهای کودک در تهران

سازمان بهزیستی استان تهران در آستانه ماه مهر و افزایش فعالیت مهدهای کودک دستورالعمل پرداخت شهریه به مهدکودک‌های تحت پوشش این سازمان را اعلام کرد.

به گزارش کودک پرس  شهریه ابلاغی از تیرماه سال جاری قابلیت اجرا دارد.

– شهریه مذکور شهریه پایه ( شهریه مهدهای کودک یک ستاره مشروط ) بوده و طبق روال سنوات گذشته به منظور رعایت بند (2) بخشنامه شماره 16002/1 مورخ 17/6/86 وزیر  وقت بازرگانی مبنی بر تعیین شهریه مهدهای کودک بر اساس درجه بندی و ارتقاء کیفیت خدمات مهدهای کودک، شهریه مهدهای کودک یک ستاره 10 درصد، دو ستاره 20 درصد، سه ستاره 30 درصد و چهار ستاره 40 درصد بیشتر از شهریه پایه در نظر گرفته شده است.

– شهریه فوق بدون احتساب هزینه تغذیه (صبحانه و ناهار) است.

– در صورتی که مهد کودک تغذیه ( صبحانه و ناهار) ارائه نماید حداکثر هرینه ماهیانه آنها 700 هزار ریال می شود.

– تهیه و تامین لوازم بهداشتی مصرفی مهد کودک ( نظیر مایع دستشویی، دستمال کاغذی و …) به عهده مهد کودک است.

– تهیه لوازم تحریر مورد نیاز کودک بر عهده والدین است. لیکن به منظور رفاه حال والدین و در صورت رضایت آنان و پرداخت هزینه مربوطه می تواند توسط مهدکودک تهیه گردد.

– هر مهد کودک تمام وقت (از ساعت7:30 لغایت 15:30) می تواند با بکارگیری مربیان دارای مهارت و کارت مربیگری از مراجع ذیصلاح حداکثر (5) فعالیت را در قالب یکی از محورهای زیر اجرا نماید:

الف) فعالیتهای ورزشی

ب) فعالیتهای هنری ( نمایش خلاق، سفالگری، نقاشی)

ج) فعالیتهای فرهنگی( آموزش ویژه قرآن به کودکان، …) بدیهی است انتخاب نوع فعالیتهای فوق برنامه می بایست در راستای رشد و تکامل همه جانبه کودکان بوده و کاملا منطبق بر فرهنگ اسلامی و ایرانی باشد.

– شرکت کودکان در هریک از فعالیتهای فوق کاملا اختیاری بوده و بایستی با رضایت کتبی والدین باشد و شهریه آن نیز جداگانه محاسبه گردد که شهریه هر فعالیت حداکثر 5 درصد شهریه نهایی هر مهد کودک باشد.

 

شهریه هر ساعت اضافه فعالیت مهد کودک در هر گروه سنی از طریق زیر محاسبه خواهد شد:

– شهریه ماهیانه هر کودک در هر گروه سنی تقسیم بر ساعت فعالیت عادی مهد کودک در طول یک ماه برای همان گروه سنی( ساعت فعالیت عادی مهد کودک تمام وقت 208، نیمه وقت 104، شبانه یا شبانه روزی بر اساس 8 ساعت نگهداری کودک 208 ساعت)

– هزینه سرویس ایاب و ذهاب کودکان با توافق والدین و مهدکودک بطور جداگانه اخذ خواهد شد. بدیهی است مهدهای کودک تنها مجاز به استفاده از سرویسهای دارای مجوز و رانندگان با صلاحیت و متعهد و ترجیحا دارای راننده بانوان با رعایت تعرفه های معمول هستند.

– دریافت هرگونه وجهی تحت هر عنوان در قالب قرداد با والدین به منظور ارائه خدمات ویژه و تخصصی و یا به هر شکل دیگری ممنوع است.

– مهدهای کودک مجاز هستند شهریه سالیانه مهدکودک را بصورت ماهیانه، فصلی و یا با توافق والدین به نحو دیگری دریافت دارند و در صورت انصراف کودک از دریافت خدمات، مهدکودک مجاز به دریافت شهریه آن ماه بصورت کامل است.

– بخشنامه شهریه مصوب که از سوی استان به مهدهای کودک ارسال خواهد شد، می بایست در معرض دید عموم والدین قرار گیرد.

 

 

منبع:   اقتصادآنلاین

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار