برگزاری نشست ادبی توسط کودکان و نوجوانان آستارا

اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا با اجرای مشاعره و ترنم سروده های استاد شهریار،روز شعر و ادب فارسی و یاد این شاعر گرانقدر را گرامی داشتند.

به گزارش کودک پرس  میترا پوربهرام مسئول مرکز شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا، گفت: این نشست ادبی با حضور جمعی از اعضای کانون و والدین آنها برگزار شد و بعد از مشاعره شرکت کنندگان با یکدیگر، از برترین ها تجلیل به عمل آمد.
وی افزود: کشف و پرورش استعدادهای هنری و ادبی در دوران کودکی و نوجوانی مهم است و از نهادهای فرهنگی انتظار داریم به بالندگی و رشد برگزیدگان جشنواره ها و مسابقات شعر کودک و نوجوان، توجه بیشتری داشته باشند.
وی اظهار کرد: مرکز شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستارا حدود هزار و ۳۰۰ نفر عضو دارد و از آنجاییکه شعر و ادب با گوشت، پوست و استخوان ایرانیان عجین است، استفاده از سروده ها و شعرهای مفید در ظهور قابلیت های نهفته کودکان و نوجوانان تاثیر زیادی دارد.
سید محمد حسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار در سال ۱۲۸۵ خورشیدی در تبریز به دنیا آمد و در ۱۳۶۷ روی در نقاب خاک کشید و روز خاموشی وی را روز شعر و ادب فارسی نام گذاری کرده اند.
منظومه حیدربابایه سلام به عنوان یکی ازشاهکارهای استاد شهریار به بیش از ۸۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده است.
شهرستان ۸۶ هزار نفری آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد.

 

 

 

منبع:    ایرنا