4980
۲۱ شهریور ۱۳۹۵

تاسیس بیمارستان جدیدکودکان نیازمند کمک شهرداری است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه حوزه سلامت بسیار «پر دردسر» و پر چالش است، از شهرداری درخواست کرد تا برای ساخت بیمارستان جدید کودکان در راستای منویات رهبری برای خدمات بهتر در حوزه جمعیت کمک کند.

به گزارش کودک پرس  

علی اصغر پیوندی – رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مراسم افتتاح بخش‌های جدید نوزادان و بزرگترین «پی آی سی یو» کشور با اشاره به اینکه هر روز شاهد خدمات جدید در مرکز تخصصی کودکان مفید هستیم، اظهار داشت: این مرکز از چند وجه متمایز است زیرا خصوصیات خاصی دارد و در سطح این دانشگاه و تهران ویژه است، و آن هم به دلیل حضور اساتید دانشگاهی است، همچنین این مرکز تخصصی، وقف مرحوم مفید بوده است، بالاخره مردم و خیرین کمک می‌کنند جهت خدمت گذاری نیز متمایز می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان داد: حجم خدمات در این مرکز تخصصی بسیار زیاد است و  از دیگر استانها نیز و حتی کشورهای منطقه به این مرکز مراجعه می‌کنند، کیفیت خدمات این مرکز از پیوند و خدمات دیگر متمایز است، به هر حال خدمت به کودکان مهربانی دیگری دارد که مسلما سخت تر و زحمت بیشتری نیز دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان کرد: وزارت بهداشت با استقرار پژوهشکده سلامت کودکان موافقت کرده است که در مراکز دیگر چنین مرکزی وجود ندارد.

پیوندی گفت: البته مشکلاتی در این مرکز داریم که به دلیل مراجعات بسیار است، همچنین کمبود  تخت‌ها در اورژانس و  کمبود نیروهای انسانی در این مرکز داریم که رنج مضاعفی را به پرسنل اضافه کرده است. البته تغییرات بسیاری در این دو سال رخ داده است ولی مشکلات همچنان زیاد است که باید دست نیاز به سمت مردم و خیرین دراز کنیم.

وی افزود: نظام سلامت واقعاً پر چالش است و باید خیرین و مردم کمک کنند، به هر حال با توجه به سیاست‌های جمعیتی رهبری خدمات به نوزادان و کودکان باد بهتر شود بنابراین شهرداری با توجه به محدودیت زمین به ما کمک کند تا بیمارستان جدید کودکان را بسازیم.

پیوندی با اشاره به راه اندازی بزرگترین پی آی سی یو کشور در مرکز تخصصی کودکان مفید عنوان کرد: در حوزه بهداشت طرح تحول سلامت و در این دو سال و نیم 180 تخت ویژه در دانشگاه اضافه شده است و امروز نیز 19 تخت پی آی سی یو در این مرکز اضافه می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه 42 هزار متر در حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه شود، البته راه نرفته بسیار است، گفت: حوزه سلامت بسیار پر دردسر است و باید همه ما از نگهبان تا استاد، دستیار، دانشجو، بهیار، کمک بهیار و پرستار باید مراقب باشیم زیرا فضای رسانه ای نیز مناسب نیست و یک اتفاق می‌تواند کل فضای سلامت را مخدوش کند.

همچنین دکتر فرید ایمان زاده – رئیس مرکز تخصصی کودکان مفید نیز در مراسم افتتاح بخش‌های جدید نوزادان و بزرگترین پی آی سی یو کشور  اظهار داشت: روزانه 800 بیمار کودک به بیمارستان مفید مراجعه می‌کند و بیشترین مراجعات در خاورمیانه را دارد و باید این مرکز درمانی گسترش یابد.

 

منبع:    تسنیم

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار