توزیع یک میلیون جلدکتاب بین کودکان انگلیسی

مسئولان برگزاری جشن سالانه کتاب‌خوانی در بریتانیا که از سال 1997 و در واکنش به کاهش استانداردهای خواندن و نوشتن در میان کودکان راه‌اندازی شد، اعلام کردند قصد دارند در سال آینده میلادی به مناسبت روز جهانی کتاب، یک میلیون نسخه کتاب یک پوندی بین کودکان توزیع کنند.

به گزارش خبرنگارکودک پرس برای ترغیب به کتاب‌خوانی و به مناسبت روز جهانی کتاب، یک میلیون جلد کتاب یک پوندی میان کودکان در بریتانیا توزیع می‌شود.

سنت اهدای کتاب به کودکان حدود ۹۰ سال است در منطقه کاتالونیای اسپانیا برگزار می‌شود و از سال ۱۹۹۵ از سوی یونسکو به یک رویداد جهانی تبدیل شده است.

هرساله تعدادی کتاب یک پوندی میان کودکان در بریتانیا توزیع می‌شود و در ۱۹ سال گذشته تعداد این کتاب‌های اهدایی به ۱۳  میلیون جلد رسیده است.

پس از این‌که امسال بیش از ۷۸۳ هزار جلد کتاب یک پوندی به مناسبت روز جهانی کتاب در دوم مارس میان کودکان توزیع شد، قرار است تعداد این کتاب‌ها برای سال ۲۰۱۷ میلادی یه یک میلیون جلد برسد. البته کودکان می‌توانند به صورت مجانی و در ازای تحویل دادن ژتون‌هایی که در اختیار تمام مدرسه‌ها قرار گرفته این کتاب‌ها را دریافت کنند.