رئیس تحقیقات آزار جنسی کودکان انگلستان استعفا داد

رئیس تحقیقات عمومی مربوط به چندین آزار و اذیت جنسی کودکان در انگلستان روز پنجشنبه از سمت خود استعفا داده است.

به گزارش کودک پرس به نقل از رویترز، این سومین رئیس تحقیقات کودک آزاری در بریتانیا است که در ۲ سال گذشته از این سمت استعفا کرده است.

این تحقیقات که ۵ سال به طور خواهد انجامید و هزینه ای بالغ بر ۱۸ میلیون پوند خواهد داشت، از جولای ۲۰۱۴ میلادی آغاز شده است تا به یک سری از رسوایی های آزار و اذیت جنسی کودکان بریتانیایی در دهه ۱۹۷۰ میلادی رسیدگی کند، برخی از شخصیت های مشهور و سیاستمداران در این رسوایی دست داشته اند.

لاول گودارد قاضی ارشد نیوزلندی که ریاست تحقیقات را بر عهده داشته است، روز پنجشنبه استعفای خود را به وزیر کشور بریتانیا اعلام کرده است.

انتخاب گودارد با این هدف بوده است که تحقیقات به صورت کاملا مستقل انجام شده و وی هیچ گونه ارتباطی با ساختار سیاسی بریتانیا نداشته باشد.

آمبر رود وزیر کشور بریتانیا با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: لاول گودارد با ارسال نامه ای برای من، استعفای خودش را به عنوان رئیس تحقیقات مستقل آزار و اذیت جنسی کودکان اعلام کرده است و من نیز با این استعفا موافقت کردم.

روزنامه تایمز پیش از این ضمن انتقاد از عملکرد گودارد، نوشته بود که وی ۳ ماه از نخستین سال از مسئولیتش را در تعطیلات و خارج از بریتانیا سپری کرده است.

گودارد در نامه ۳۲ کلمه ای استعفایش، هیچ اشاره ای به این مساله نکرده است.قربانیان آزار و اذیت جنسی، تعدادی از سیاستمداران و همین طور کشیشان کلیسا را متهم کرده اند که در این رسوایی دست داشته اند.