کودک آزاری در ژاپن ۱۶ درصد افزایش یافت

وزارت سلامت و رفاه اجتماعی ژاپن اعلام کرد در سال 2015 میلادی بیش از 100 هزار مورد کودک آزاری در این کشور به ثبت رسیده که نشان دهنده رشد 16 درصدی نسبت به گذشته است

به گزارش کودک پرس آمار منتشر شده که بر اساس نظرسنجی صورت گرفته توسط دولت بدست آمده، نشان می دهد که در سال گذشته میلادی ۱۰۳ هزار و ۲۶۰ مورد کودک آزاری به ثبت رسیده که این موضوع نگرانی های فزاینده ای را پس از انتشار این آمار در سطح جامعه ژاپن ایجاد کرده است.

وزارت سلامت و رفاه اجتماعی ژاپن روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که بیشتر خشونت های صورت گرفته مربوط به آزار و اذیت هایی است که کودکان توسط والدین در خانه دچار آن شده اند.

نتایج بدست آمده در این نظرسنجی به نقل از کارشناسان، نابرابری در درآمد خانوارها و انزوای خانواده ها از جوامع را یکی از دلایل اصلی روند رو به گسترش این پدیده در کشور معرفی کرده است.

اگرچه دولت ژاپن از سال ۱۹۹۰ برنامه مدونی را برای کاهش کودک آزاری در کشور آغاز کرده اما در طول ۲۵ سال گذشته این روند همچنان سیر صعودی داشته است.

وزارت سلامت و رفاه اجتماعی ژاپن اعلام کرد که نتایج بدست آمده از رشد ۱۶ درصدی خشونت علیه کودکان نسبت به سال قبل (۲۰۱۴) حکایت دارد که رقم خیره کننده ای است.

گزارش می افزاید، از مجموع کودکانی که دچار این مشکل شده اند، ۴۸ هزار و ۶۹۳ مورد دچار آزار روانی، ۲۸ هزار و ۶۱۱ نفر دچار آزار فیزیکی، ۲۴ هزار و ۴۳۸ نفر مورد بی توجهی و یک هزار و ۵۱۸ مورد دچار اذیت و آزار جنسی شده اند.

این گزارش با ابراز تاسف از وضعیت موجود تاکید کرده که افزایش آگاهی عمومی در مورد کودک آزاری و همکاری بیشتر آنان با مقام های اجرایی کشور، بیمارستانها و نهادهای ذیربط می تواند به کاهش این آمار کمک کند.