ماجرای قتل همسر با کمک خواهر نوجوان+ عکس

حکم قصاص زن جوان که با همدستی خواهر نوجوانش با خوراندن نوشیدنی مرگبارشوهرش را کشته بود دیروز در دیوان عالی کشور تایید شد. خواهر نوجوان این زن نیز در برابر حکم قطعی ۳ سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت قرار گرفت.

به گزارش کودک پرس ، پانزدهم دی ماه ۹۳ مرد ۲۵ ساله ای به نام نیما در خانه اش در سرآسیاب ملارد به طرز مشکوکی جان سپرد. شواهد نشان می داد این مرد بعد از نوشیدن مشروب دست سازجان سپرده است. پلیس Police به تحقیق از همسر این زن پرداخت و به اختلاف های خانوادگی آنها پی برد. وقتی پلیس در بررسی پیامک های همسر قربانی به نام سمیرا ۱۹ ساله به ارتباط پنهانی وی با چند مرد غریبه پی برد زن جوان به اتهام قتل همسرش بازداشت شد. این زن به کشتن همسرش با همدستی خواهر ۱۴ساله اش به نام سارا اعتراف کرد.

 

دو خواهر در حالی پای میز محاکمه ایستادند که عامل اصلی این جنایت را مرد ۲۵ ساله ای به نام علی معرفی کردند و گفتند علی به خاطر علاقه ای که به سمیرا داشت آنها را وادار به قتل نیما کرده بود. با این ادعا قضات دادگاه دستور دادند تا پیامک های رد و بدل شده بین دو خواهر و علی بررسی شود. به این ترتیب سه متهم در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان پای میز محاکمه ایستادند. در آن جلسه پدر مقتول که قیم دو نوه خردسالش هست برای عاملان جنایت قصاص خواست.

سپس سمیرا در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: همسرم و خواهرم رابطه خوبی با هم نداشتند. یک روز سارا به خانه مان آمد و با او شرط بست. سارا به نیما گفت: پسری به نام علی یک مشروب دست ساز به او داده که اگر نیما آن را بخورد در عوض یک تبلت به او می دهد. نیما قبول کرد و روز بعد سارا به داروخانه رفت و موادی خرید که خودش آن را با مشروب دست ساز مخلوط کرد. وقتی علت کارش را پرسیدم گفت علی دستور العمل ساخت نوشیدنی مرگبار را به او داده و از او خواسته است تا آن را به نیما بدهد. وقتی مخالفت کردم خواهرم گفت علی او را تهدید کرده که اگر این کار را نکنیم ما را می کشد. او ادعا کرد علی قبلا هم دو نفر را کشته است. من به خاطر تهدید های خواهرم ناچار شدم مقاومت نکنم. وقتی سارا نوشیدنی را به نیما داد شوهرم دچار تشنج شد و جان سپرد ولی من در این ماجرا دستی نداشتم.

 

سپس سارا ۱۶ساله است که در کانون اصلاح و تربیت نگهداری می شود پشت تریبون دفاع ایستاد و گفت: خواهرم و علی با هم رابطه دوستانه داشتند. خواهرم از من خواست تا به دروغ به نیما بگویم یک مشروب دست ساز همراه خودم آورده ام. سمیرا خودش از داروخانه خرید کرد و مرا مجبور کرد تا مواد مرگبار را با هم مخلوط کنیم و نوشیدنی مرگبار بسازیم. هنگامی که نیما می خواست نوشیدنی را بخورد من سعی کردم او را منصرف کنم که نشد.

سپس قاضی دادگاه به پیامکی که سارا به خواهرش ارسال کرده و به او گفته بود قصد دارد با خوردن نوشیدنی مرگبار خودش را بکشد اشاره کرد و گفت: ترکیب نوشیدنی مرگبار را از کجا به دست آورده بودی که پاسخ داد: چهارسال قبل سمیرا به خاطر اختلافاتی که با شوهرش داشت با خوردن همین نوشیدنی دست به خودکشی زده بود اما زنده ماند. من ترکیب مواد مرگبار را می دانستم و علی در این باره حرفی به من نزده بود.
این دختر نوجوان که در تشریح جزییات ماجرا می لرزید و اشک می ریخت گفت: در آن موقع بچه بودم و نمی دانستم مجازات قتل قصاص است.

 

سپس علی به اتهام معاونت در قتل روبه روی قضات ایستاد و گفت: باور کنید من هیچ دخالتی در این جنایت نداشتم و نمی دانم چرا دو خواهر پای مرا به این پرونده کشاندند. من فقط چند ماه پیامکی با سارا در ارتباط بودم. اما چون تعادل روحی نداشت رابطه ام را با او تمام کردم. تا اینکه یک روز سارا به همراه خواهر بزرگش به مغازه ام آمد و حرف های عجیبی زد. سارا می گفت سمیرا قبلا عاشق پسری بوده که به من شبیه است. او از من خواست تا با سمیرا رابطه دوستانه داشته باشم اما من قبول نکردم.

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و سمیرا را به قصاص و سارا را به ۳سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم کرد. علی نیز از دست داشتن در این ماجرا تبرئه شد.

این حکم در شعبه ۲۹ دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد.

 

 

منبع: نوآوران