اجرای طرح «کانون غنچه‌های هلال» در مهدکودک‌ها و پیش‌دبستانی‌ها

رئیس سازمان جوانان هلال احمر از اجرای طرح کانون غنچه‌های هلال در برخی مهدهای کودک و پیش دبستانی‌های کشور خبر داد.

به گزارش کودک پرس ، مسعود حبیبی رئیس سازمان جوانان هلال احمر در رابطه با جایگاه تشکل‌های دانش‌آموزی در اجرای سند تحول بنیادین اظهارکرد: سازمان جوانان هلال احمر بیش از یک میلیون عضو دارد که از گروه سنی ۵ تا ۲۹ سال به صورت داوطلبانه در سازمان حضور دارند.

وی با بیان اینکه برای کودکان ۵ تا ۷ سال در قالب کانون‌ غنچه‌های هلال در مهدکودک ها فعالیت بشردوستانه داریم، افزود: به آنها خوبی، مهربانی، احترام به پدر و مادر را در قالب بازی، تمرین،‌ شعر و داستان همچنین خودامدادی و عکس‌العمل در هنگام حوادث و زلزله آموزش می‌دهیم و سه هزار مهدکودک و ۵۰۰ پیش دبستانی عضو کانون غنچه‌های هلال احمر هستند.

 

 

وجود کانون دانش آموزی هلال احمر در ۸ هزار مدرسه

وی با بیان اینکه در ۸ هزار مدرسه کانون دانش‌آموزی هلال احمر داریم، ادامه داد: یک بخش از فعالیت‌هایمان بشردوستانه بوده و بخش دیگری از فعالیت‌ها کمک‌‌های اولیه است. حضور داوطلبانه و فعالیت‌ دانش آموزان در کانون‌های هلال احمر باعث افزایش توانمندی‌ها می‌شود همچنین در این کانون‌ها طرح دادرس را اجرا می‌کنیم که سال گذشته با همکاری آموزش‌وپرورش ۴۰۰ هزار دانش‌آموز ۸ مهارت کمک‌های اولیه را فراگرفتند و این مهارت‌ها در زمان حوادث بسیار مهم تلقی می‌شود.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت: در کانون‌های دانش‌‌آموزی ۵ استان برنامه‌ای داشتیم که گفت‌وگو را به دانش‌آموزان آموزش دهیم، در این طرح تحمل نظرات یکدیگر و افزایش قدرت استدلال را هدف گذاری کردیم چرا که با افزایش قدرت استدلال، خشونت و نزاع کاهش می‌یابد.

حبیبی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون به لحاظ وضعیت آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان نگرانیم اما اگر در آموزش‌وپرورش به خوبی سرمایه‌گذاری کنیم بخشی از این آسیب‌ها کاهش می‌یابد. هرچقدر تشکل‌های دانش‌آموزی بیشتر و حضور و فعالیت دانش‌آموزان افزایش یابد مهارت اجتماعی آنها بالاتر رفته و در برخورد با آسیب‌ها موفق تر خواهند بود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان