تجلیل از تعزیه‌خوانان و شبیه‌خوانان برتر نوجوان تهرانی

درقالب آیین اختتامیه سومین سوگواره عاشورایی، گروه‌های تعزیه‌خوان و شبیه‌خوانان برتر نوجوان ۶ منطقه پایتخت در فرهنگسرای اخلاق تجلیل می‌شوند.

به گزارش کودک پرس ، ملوک سید آبادی مدیر فرهنگی هنری منطقه چهارده و رئیس فرهنگسرای اخلاق و دبیر اجرایی سومین دوره سوگواره عاشورایی با اشاره به روند اجرای سوگواره در شهر تهران گفت: از نیمه دوم مهرماه سالجاری گروه‌های تعزیه تشکیل شده در مدارس دوره اول متوسطه پسرانه مناطق ۸، ۱۱، ۱۴، ۱۵، ۱۸ و۲۰ زیر نظر اساتید و کارشناسان تعزیه در دو رشته مخالف خوانی و شهادت خوانی آموزش دیده و گروه‌ها در مدارس محل تحصیل خود نیز مجلس تعزیه شهادت حضرت علی اکبر(علیه‌السلام) را اجرا کردند.

 

سیدآبادی ضمن قدردانی از مشارکت ادارات آموزش و پرورش شهر تهران در اجرای سوگواره گفت: ۳۰ مدرسه در ۶ منطقه تهران، ۳۰ گروه تعزیه دانش آموزی تشکیل دادند و از ۱۳ تا ۲۰ آبان ماه سالجاری گروه‌های تعزیه دانش آموزی در حضور هیئت داوران از نظر شاخصه‌های کلام، آداب مجلس، موسیقی و هماهنگی گروه به رقابت پرداختند و در هر منطقه، یک گروه تعزیه برتر شناخته شد که در آیین اختتامیه علاوه بر گروه تعزیه دانش آموزی، مدیر و معاون پرورشی آن مدرسه نیز تقدیر می شوند.

 

به گفته رییس فرهنگسرای اخلاق، همچنین شبیه خوانان برتر در نقش‌های شبیه امام حسین(علیه‌السلام)، حضرت علی اکبر(علیه‌السلام)، ام لیلا، شمر و ابن سعد در سطح ۳۰ گروه تعزیه دانش آموزی انتخاب و از آن‌ها نیز تقدیر می شود.

 

دبیر اجرایی سوگواره عاشورایی ادامه داد : در آیین اختتامیه سومین دوره سوگواره عاشورایی که دوشنبه ۲۲ آبان ماه سالجاری از ساعت ۱۰ در سالن اجتماعات فرهنگسرای اخلاق برگزار می شود، علاوه بر تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهرتهران، رییس و معاونان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق شرکت کننده، روسای فرهنگسراها و جمعی از شخصیت‌های فرهنگی و مذهبی نیز حضور دارند.

فرهنگسرای اخلاق در میدان شهدا، خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی، جنب بوستان گلزار واقع است و شماره تلفن۳۳۳۵۵۰۳۶ آماده ارائه اطلاعات به شهروندان است.

 

منبع: مهر