نجات دو نوجوان در کوهستان اصفهان

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی اصفهان، از نجات دو نوجوان گرفتار در کوه نخودی در شرق اصفهان خبر داد.

به گزارش کودک پرس ، محمد شریعتی از نجات دو نوجوان گیر افتاده در کوه نخودی در شرق اصفهان خبر داد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به جزییات امدادرسانی توسط عوامل این سازمان اظهار کرد: پیش از ظهر(جمعه ۱۹ آبان ماه) در تماسی با سامانه فوریت‌های ۱۲۵ آتش‌نشانی، گرفتار شدن دو نوجوان ۱۵ و ۱۷ ساله در ارتفاعات کوه نخودی واقع در کمربندی شرق اصفهان گزارش شد.

وی با بیان اینکه ستاد فرماندهی آتش‌نشانی به‌سرعت گروه تخصصی امداد و نجات کوهستان خود را به محل اعلامی حادثه اعزام کرد، گفت: این دو نوجوان به دلیل ناآشنا بودن با مسیر کوه در منطقه مذکور گیر افتاده بودند و با توجه به موقعیت قرارگیری احتمال سقوط دو نوجوان وجود داشت.

شریعتی خاطرنشان کرد: این دو نفر خود در تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی وضعیت و موقعیت خود را اطلاع داده بودند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به موقعیت قرارگیری دو نوجوان یادشده، گفت: گروه تخصصی امداد و نجات در ارتفاع آتش‌نشانی با رعایت کامل موارد ایمنی و با تهیه چندین کارگاه متعدد و با استفاده از تجهیزات تخصصی عملیات در ارتفاع توانستند از سمت بالا و با فرود در موقعیت دو نوجوان قرار گیرند و آن ها را پس از سه ساعت تلاش، با موفقیت و سالم به پایین کوه انتقال دهند.

شریعتی با توصیه به علاقه‌مندان به ورزش کوهنوردی با بیان اینکه این افراد لازم است ضمن آشنایی به فنون کوهنوردی،‌ بهترین مسیر صعود و فرود را از قبل مشخص کنند، خاطرنشان کرد: قرارگیری در موقعیت‌های خطرناک در کوه می‌تواند حوادث ناگواری را به همراه داشته باشد.

 

منبع: صاحب نیوز