رئیس جمهور فیلیپین به قتل یک شخص با چاقو در زمان نوجوانی اعتراف کرد

رئیس‌جمهور فیلیپین در جمع گروهی از اتباع این کشور در ویتنام گفت زمانی که نوجوان بوده یک نفر را کشته است!

به گزارش کودک پرس ، رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین پیش از شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (اَپک) که در شهر دانانگ، ویتنام برگزار شده، در جمع گروهی از اتباع این کشور در ویتنام گفت زمانی که نوجوان بوده یک نفر را کشته است.

او در واکنش به انتقاد‌های سازمان‌های حقوق بشر علیه سیاست هایش، داستانی از دوران نوجوانی اش تعریف کرد و اینکه ترسی از زندان رفتن ندارد.

 

او در اظهاراتی که ترکیبی از زبان‌های انگلیسی و تاگالوگ بود، گفت: زندان؟ اصلا! هنگامی که من یک نوجوان بودم، همواره به داخل و خارج زندان می‌رفتم. یک دعوا اینجا (خارج زندان)، یک دعوا آنجا (داخل زندان). در سن ۱۶ سالگی یک نفر را کشتم. یک انسان را در حین یک دعوا با چاقو کشتم؛ فقط به این دلیل که به هم نگاه کرده بودیم.

 

 

این اظهارات دوترته باعث خنده حضار شد.

دوترته در زمان برگزاری کمپین‌های انتخاباتی وعده داد جنگ مرگباری را علیه قاچاق مواد مخدر آغاز کند و پس از پیروزی در انتخابات این وعده را عملی کرد. هزاران نفر از مردم در جریان این مبارزات کشته شده‌اند و جامعه بین المللی این خشونت را مورد انتقاد قرار داده است. گروه‌های حقوق بشری اعلام کرده اند اقدامات دوترته فقرا را هدف قرار داده است و افرادی که کشته شده اند، اساسا معتادان و توزیع کنندگان خرده فروش از خانواده‌هایی هستند که درآمدی برای اعتراض به رأی رسمی پلیس ندارند.

رودریگو دوترته قراراست در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (اَپک) با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دیدار کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان