وجود یک کودک در میان کشته شدگان قایق مهاجران آفریقایی در طرابلس

گارد ساحلی لیبی تنها موفق به نجات ۴۷ مهاجر شامل ۱۶ زن، یک کودک و ۳۰ مرد شد و بقیه مسافران غرق شدند.

به گزارش کودک پرس ، پایگاه خبری «بوابه افریقیا الاخباریه » نوشت: بر اثر غرق شدن یک قایق حامل مهاجران آفریقایی نزدیک سواحل طرابلس پایتخت لیبی ، ۷۳ مهاجر جان خود را از دست دادند.

به نقل از پایگاه خبری بوابه افریقیا الاخباریه، این قایق حامل ۱۲۰ مهاجر و در حال حرکت به سوی سواحل ایتالیا بود که مقابل سواحل منطقه ‘ صیاد ‘ در نزدیکی طرابلس دچار سانحه شد و ۷۳ مهاجر جان خود را از دست دادند.

 

یک منبع لیبایی در این باره گفت: گارد ساحلی لیبی تنها موفق به نجات ۴۷ مهاجر شامل ۱۶ زن، یک کودک و ۳۰ مرد شد و بقیه مسافران غرق شدند.

 

این منبع لیبایی افزود:نجات یافتگان به مرکز پناهجویان غیر قانونی در« تاجوراء» منتقل شدند تا اقدامات قانونی برای آن ها انجام شود.

 

لیبی از زمان سقوط حکومت معمر قذافی دیکتاتور پیشین این کشور در سال ۲۰۱۱ دستخوش جنگ و ناآرامی است.
اکنون دو دولت در این کشور وجود دارد: دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس که مورد حمایت جامعه جهانی است و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی به ریاست «عبدالله الثنی» است که مورد تایید ژنرال حفتر فرمانده ارتش این کشور قرار دارد.

 

پارلمان لیبی از دولت مخالف دولت وفاق ملی که در شرق این کشور مستقر است، حمایت می کند.

 

بی ثباتی و نبود دولت مرکزی قدرتمند در لیبی سبب شده است کنترل زیادی بر مناطق ساحلی انجام نشود و سواحل این کشور به دلیل نزدیک بودن به ایتالیا، به جولانگاه قاچاقچیان انسان تبدیل شود.

 

لیبی با کشورهای اروپایی واقع در شمال دریای مدیترانه کمتر از ۳۰۰ کیلومتر فاصله دارد و دریای مدیترانه نیز قاره آفریقا را از اروپا جدا کرده است.

 

هر سال هزاران مهاجر غیر قانونی در مسیر مهاجرت به اروپا جان خود را در دریای مدیترانه از دست می دهند.

 

منبع: میزان