برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هفته کتاب اعلام شد

برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران اعلام شد.

به گزارش کودک پرس ، با تکیه بر شعار «آینده روشن، با خانواده‌ کتابخوان» در روزهای هفته کتاب ۶۰ نویسنده و شاعر کودک و نوجوان در مراکز فرهنگی‌هنری سراسر کشور، فروشگاه‌های کانون و مراکز سیار روستایی، مرزی و عشایری و مدارس حضور می‌یابند.

بر همین اساس، کانون اهدای کتاب به مناطق و مدارس محروم و بیمارستان‌های کودکان را در دستور کار خود قرار داده است.

بر اساس این گزارش، «مراسم جشن امضا در مراکز فرهنگی هنری، مدارس و فروشگاه‌ها»، برگزاری «نشست نقد و بررسی کتاب‌های کانون با حضور نویسندگان، اعضای مراکز، مربیان و منتقدان ادبی»، «برپایی نمایشگاه‌های کتاب در مدارس سراسر کشور با حضور نویسندگان و شاعران کودک ونوجوان»، «رونمایی از سه مجموعه کتاب کانون»، و «برگزاری مسابقه عکس اینترنتی در پرتال کودک ۲۴» بخشی از برنامه‌های این هفته خواهد بود.

پیش از این نیز با انتشار کتابچه‌ی «شیوه‌نامه‌ کتابخوانی» که در اختیار مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور قرار گرفته است، مربیان و اعضای کانون به استقبال این هفته رفته بودند.

کتابچه‌ «شیوه‌نامه‌ کتابخوانی»، در پنج موضوع کلی مخاطبان را با فعالیت‌های منطبق بر سند چشم‌انداز ۱۰ ساله‌ی کانون آشنا می‌کند.

این کتابچه ضمن بیان راهبردهای سند چشم‌انداز ۱۰ ساله‌ی کانون قصد دارد فرآیند خواندن را با لذت، کنجکاوی و پرسش‌گری همراه کند.

برگزاری مسابقه‌ طراحی پوستر، اقدام‌پژوهی با محوریت کتاب و کتابخوانی، مسابقه‌ طرح‌های کتاب و کتابخوانی، برگزاری جشن کتاب و برپایی نمایشگاه برخی از دستورالعمل‌هایی است که همراه با فرم‌های مربوطه در این کتابچه منتشر شده است.

قرار است گزارش‌های مرتبط با این فعالیت‌ها که از تابستان آغاز شده، تا ۱۵ آذر از سوی مراکز استان‌ها منتشر شود.

 

 

مجموعه اقلام تبلیغاتی شامل پوستر، بروشور و تیزرهایی نیز برای معرفی مجموعه کتاب‌های کانون تولید و منتشر و همراه با پوستر این هفته با تصویرگری و طراحی سیدمیثم موسوی به دست مراکز کانون سراسر کشور خواهد رسید.

 

منیع: ایرنا