راه‌انداری کتابخانه دیجیتال برای نابینایان کودک و نوجوان کرمانی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان گفت: مقرر شده است، شرکت سامسونگ کتابخانه دیجیتال نابینایان کودک و نوجوان را طی دو ماه آینده در استان کرمان راه‌اندازی کند.

به گزارش کودک پرس ، محمدجواد حسین‌نژاد صبح امروز در نشست خبری بیست و پنجمین هفته کتاب جمهوری اسلامی که در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از دستگاه‌هایی که در بحث کتاب‌خوانی فعال است، اداره کل کتابخانه‌های عمومی است، هم‌اکنون ۱۳۲ باب کتابخانه عمومی و بیش از ۱۳۰ هزار نفر عضو فعال در این مراکز در سطح استان وجود دارد.

وی بیان داشت: سال گذشته بیش از یک میلیون و ۴۷۰ هزار جلد کتاب به امانت داده شده است، بیش از ۴۰۰ نفر از افرادی که در کتابخانه‌ها فعالیت می‌کنند در رشته کتابداری تحصیل کرده‌اند، فعالیت‌های متنوعی برای کتابخانه‌های استان پیش‌بینی شده است و بیش از ۱۰۰ هزار جلد در حوزه کودک و نوجوان خریداری کردیم، سال گذشته در بیش از ۳۰۰ جلسه به مسائل کتابخانه‌ها پرداخته شده است.

حسین‌نژاد با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۰۰ هزار جلد کتاب در ایستگاه‌های کتاب شهر عرضه شد، تصریح کرد: مقرر شده است، شرکت سامسونگ بخش نابینایان کتابخانه مرکزی کرمان را بازسازی و کتابخانه دیجیتال نابینایان کودک و نوجوان را در دو ماه آینده راه‌اندازی کند، یکی از ظرفیت‌های خوب کرمان بخش خیران کتابخانه‌ساز است و هم‌اکنون ۳۰ باب کتابخانه خیرساز در کرمان داریم.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان ابراز داشت: مقرر شده است در این هفته بیش از ۳۰۰ نشست کتاب‌خوان با معرفی کتاب‌های خوانده شده در سطح مدارس برگزار شود، همچنین برگزاری جلسه‌های نقد کتاب، جمع‌خوانی و قصه‌خوانی کتاب، نذر کتاب و دو برنامه تکریم از کتابداران از جمله فعالیت‌های هفته کتابخوانی است.

وی اذعان داشت: خیرانی داشتیم که سود محصولات کشاورزی خود را به خرید و ساخت کتابخانه اختصاص داده‌اند، اداره کل کتاب‌خوانی این توان مالی را ندارد که در تمام شهرستان‌ها کتابخانه مجهز ایجاد کند، اما خیران یا شهرداری‌ها می‌توانند با اختصاص مکان و فضای ویژه در توسعه امر کتاب‌خوانی نقش داشته باشند و اداره کل ما به تجهیز این کتابخانه‌ها بپردازد.

 

منبع: فارس