سریال‌های ویژه نوجوان به زودی از شبکه‌های سیما

معاون سیمای رسانه ملی اعلام کرد که هم اکنون ۸ سریال مختص نوجوانان در حال ساخت و تولید است.

به گزارش کودک پرس ، مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی در برنامه «اقیانوس آرام» که از کربلا پخش می شود اعلام کرد که به زودی سریال های ویژه نوجوانان روی آنتن شبکه های سراسری خواهد رفت.

میرباقری که مهمان این برنامه بود در ابتدای صحبت خود با اشاره به اهمیت کار و برنامه ریزی برای نوجوانان اظهار کرد: یکی از مقاطع مهم زندگی که در آن هویت هر انسان شکل می گیرد، دوران نوجوانی است. این مقطع به علت حساس بودن مختصات آن، نیازمند برنامه ریزی بسیار دقیق تربیتی است.

وی ادامه داد: دو ویژگی مهم خصوصیات فطری نوجوانان و شرایطی که از نظر زمانی و مکانی بر نوجوانان احاطه دارد برای هر گونه برنامه ریزی ضروری است. به عبارت دیگر اگرچه ما امروز در مورد نوجوان صحبت می کنیم ولی باید توجه داشته باشیم که نوجوان سال ۱۳۹۶ با نوجوان سال ۱۳۵۷ خیلی متفاوت است و نمی توان همان راهکار هایی را که در ۴۰ سال گذشته انجام می دادیم امروز اجرا کرد.

 

معاون سیمای رسانه ملی شکل گیری هویت انسان در دوران نوجوانی را نشانه اهمیت فوق العاده این دوره خواند و بیان کرد: دو کلید واژه «توقع» و «پاسخگویی» در این دوران بسیار مهم است. به عبارت دیگر می توان خانواده ها را به چهار دسته تقسیم کرد. به عنوان مثال خانواده می تواند فرزند را متوقع تربیت کند ولی او را با روحیه پاسخگویی بار نیاورد یا بر عکس فرزند متوقع نیست و پاسخگو تربیت شده است.

سید مرتضی میرباقری تربیت مطلوب را تربیتی خواند که در کنار متوقع بودن فرزند، روحیه پاسخگویی را نیز به او یاد دهد و برنامه سازی مطلوب در رسانه باید هر دو ویژگی مهم نوجوانان را همپای هم رشد و نمو دهد.

 

 

وی با اشاره به قالب های برنامه سازی تلویزیون برای نوجوانان در سال های اخیر گفت: امروز بیشتر برنامه هایی که برای نوجوانان ساخته می شود، برنامه های ترکیبی و گفتگومحور است که می بایست با لحاظ کردن بودجه های مناسب، به سمت تولید برنامه در قالب های تلویزیونی دیگر نیز حرکت کرد. البته هم اکنون هشت سریال مختص نوجوانان در حال ساخت و تولید است که امیدواریم در آینده در تلویزیون به پخش می رسند.

برنامه ترکیبی «اقیانوس آرام» با اجرای محمد سلوکی در مرکز اوج کودک و نوجوان تولید شده است که از ۱۱ تا ۱۸ آبان ماه از شبکه دوم سیما پخش می شود.

 

منبع: مهر