موقعیت فعلی شما : خانه/فرهنگ و رسانه/کودک پلاس
28658
۲۵ مهر ۱۳۹۶
توسط سوره مهر منتشر شد؛

مجموعه هفت جلدی «داستان‌های انقلاب» برای نوجوانان

مجموعه هفت جلدی «داستان‌های انقلاب» با ویرایش محمدرضا سرشار، شامل منتخب داستان‌های کوتاهی است که تاکنون درباره انقلاب اسلامی ایران نوشته و منتشر شده است.

به گزارش کودک پرس ، مجموعه هفت جلدی «داستان‌های انقلاب» که توسط محمدرضا سرشار گزیده و ویرایش شده، شامل منتخب داستان‌های کوتاهی است که تاکنون درباره انقلاب اسلامی ایران نوشته و منتشر شده است.

داستان‌های این مجموعه که به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده، به قلم نویسندگان شناخته شده در حوزه ادبیات کودک و نوجوان به رشته تحریر درآمده است. این گروه سنی (نوجوان) با خوانش این مجموعه می‌توانند با حال و هوا و روزهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی آشنا شوند.

عناوین این هفت مجموعه به ترتیب عبارت اند از: «به دنبال پدر»، «پای‌تخته سیاه»، «همه گفتند مرگ بر شاه»، «نوشته روی دیوار»، «غریبه‌ها»، «جاسوس» و «امام می‌آمد».

«به دنبال پدر»: اولین مجموعه از سری «داستان‌های انقلاب» است. در این مجموعه، ۶ داستان به قلم نویسندگان نسل اول بعد از انقلاب گرد آمده که اسامی آن‌ها با داستان‌هایشان عبارت اند از: داوود غفارزادگان «روزی دیگر»، رضا رهگذر «مش‌قاسم»، طاهره ایبد «آقاجان»، حسین فتاحی «شب‌های انقلاب»، محمد ناصری «محمد ناصری» و شهید علیرضا شاهی «به دنبال پدر»

«پای تخته سیاه»: دومین مجموعه از سری «داستان‌های انقلاب» است. در این مجموعه، ناصر شریف زاده با داستان «پای تخته سیاه»، مجید درخشانی با دو داستان «یک فریاد و هزار فریاد» و «سیزده محرم» و داوود غفارزادگان نیز با دو داستان «جعبه عسل» و «رویش در باد»، دومین اثر از مجموعه داستان‌های انقلاب را تشکیل داده‌اند.

«همه گفتند مرگ بر شاه»: سومین مجموعه از سری «داستان‌های انقلاب» است. این مجموعه، شش داستان به قلم پنج نویسنده است؛ مجید درخشانی با دو داستان «رهایی» و «اخلالگرها»، بهمن پگاه راد با داستان «مدرک جرم»، داوود غفارزادگان نیز با داستان «کبوترها و خنجرها»، ابراهیم حسن بیگی با «استوار ایوبی» و مریم جمشیدی نیز با داستان «همه گفتند مرگ بر شاه».

«نوشته روی دیوار»: چهارمین مجموعه از سری «داستان‌های انقلاب» است. این مجموعه با پنج داستان به قلم پنج نویسنده است؛ محمدرضا بایرامی «تفنگ»، مصطفی خرامان «سنگ و شیشه»، غلامرضا آبروی «عکس»،‌هاجر زمانی «شبی برای شعارنویسی» و سید ناصرهاشمی «نوشته روی دیوار».

«غریبه‌ها»: پنجمین مجموعه از سری «داستان‌های انقلاب» است. در این مجموعه، ۴ داستان به قلم ۳ نویسنده است. علی اکبر والایی «آخرِتعزیه»، م. تقوا «بسته عجیب» و محمدحسین کیانپور با دو اثر «شاخه‌های شکسته و غریبه‌ها» ارائه شده است. گفتنی است این اثر پیشتر در انتشارات سوره مهر به چاپ چهارم رسیده بود.

«جاسوس»: ششمین مجموعه از سری «داستان‌های انقلاب» است. در این مجموعه، ۴ داستان به قلم ۴ نویسنده؛ علی آقاغفار «اولین نقش من»، مجید درخشانی «جاسوس»، محمدحسین کیانپور «مجسمه» و حسین عبدی «نقشه» ارائه شده است. گفتنی است این اثر پیشتر در سوره مهر به چاپ چهارم رسیده بود.

«امام می آمد»: هفتمین مجموعه از سری «داستان‌های انقلاب» در این مجموعه، ۶ داستان به قلم ۶ نویسنده آمده است؛ وجیهه علی اکبری سامانی «یکی از همین مردم»، احمد عربلو «مرد پریشان»، خسرو آقایاری «شب‌های حکومت نظامی»، علی اکبر والایی «دستی از دور»، مهدی کردفیروزجایی «اعلامیه» و بهاره طائرپور «امام آمد».

 

منبع: پایگاه خبری حوزه هنری

 

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار