27219
18 مهر 1396
30 هزار کودک در انگلیس مورد سوء استفاده جنسی

در چهار سال گذشته، بیش از سی هزار مورد سوءاستفاده جنسی کودکان از یکدیگر در سراسر انگلیس گزارش شده، اما درباره ۷۴ درصد از موارد گزارش شده به پلیس، هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

به گزارش کودک پرس ،روزنامه انگلیسی ایندیپندنت به نقل از پلیس این کشور فاش کرد، در چهار سال گذشته، بیش از سی هزار مورد سوءاستفاده جنسی کودکان از یکدیگر در سراسر انگلیس گزارش شده، اما درباره ۷۴ درصد از موارد گزارش شده به پلیس، هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
ایندیپندنت به نقل از برنامه‌ی پانوراما در شبکه بی بی سی، نوشت: جرایم جنسیِ مرتکب‌شده از سوی کودکانِ ۱۰ ساله و کوچکتر در انگلیس از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ بیش از دو برابر شده است. در ضمن، از ۳۰ هزار مورد سوءاستفاده جنسی کودکان از یکدیگر که به نیروهای پلیس گزارش شده، ۲۶۲۵ مورد در محوطه مدارس انگلیس انجام شده است.
شایان ذکر است که بسیاری از کودکان، از روی خجالت و شرمساری، اذیت و آزارهای جنسی را که به آن‌ها وارد می شود، به اولیاء مدارس، پلیس یا حتی والدینِ خود گزارش نمی‌دهند. از اینرو، احتمالاً آمار واقعی این نوع جرایم جنسی که بخشی از آن‌ها را «تجاوزهای جنسی» تشکیل می‌دهد، بالاتر از تعداد مواردی است که تاکنون به پلیس این کشور گزارش شده است. به عنوان مثال، از ۲۶۲۵ مورد آزار جنسی که در محوطه مدارس رخ داده است، ۲۲۵ مورد «تجاوز جنسی» به کودکان از سوی افراد زیر ۱۸ ساله {که در قوانین کشورهای غربی، غیر بزرگسال (یعنی کودک) به‌حساب می‌آیند} علیه سایر کودکان صورت گرفته است.
تعداد موارد آزارهای جنسی کودکان علیه سایر کودکان در انگلیس در سال ۲۰۱۳ میلادی، ۴۶۰۳ مورد بوده و این رقم در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۷۸۶۶ مورد افزایش یافته که حاکی از افزایش ۷۱ درصدی جرایم جنسی کودکان علیه کودکان در انگلیس طی چهار سال گذشته است.
برنامه پانورامای شبکه بی بی سی همچنین، با توجه به مدارکی که به دست آورده است، فاش کرد، از تمامی موارد جرایم جنسی کودکان علیه سایر کودکان در انگلیس که از ۱ آوریل ۲۰۱۳ تا ۳۱ مه ۲۰۱۷ به کلانتری‌های ۳۶ منطقه مختلفِ تحت کنترل نیروهای پلیس انگلیس گزارش شده است، به تقریباً سه چهارم (۷۴ درصد) از این موارد هیچگونه رسیدگیِ خاصی نشده و پلیس انگلیس در خصوص آن موارد هیچ اقدامی نکرده است.
گزارش‌ها حاکی از آن است که در برخی از موارد، مسئولان مدارس انگلیس، بعضی از دانش آموزانِ هشت ساله یا حتی پنج ساله را، به علت رفتار ناشایسته (تخلفاتِ) جنسی، از مدارسِ خود اخراج کرده‌اند.
یکی از کودکانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته بود، گفت: معمولاً، در بین کودکانی که مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند، هیچ صحبتی از گزارش دادنِ این موارد به پلیس یا به والدین‌شان به‌میان نمی‌آید، بلکه آنان صرفاً تلاش می‌کنند از آن فردی که آن‌ها را مورد آزار جنسی قرار داده است، فاصله بگیرند.

 

 

منبع:خبرگزاری صدا وسیما 

به اشتراک بگذارید :

جدیدترین
پربازدیدترین