موقعیت فعلی شما : خانه/آموزش/تربیت/فرزند/گفتگو
253908
۰۵ تیر ۱۴۰۳
مجتبی همتی‌فر:

جزئیات نحوه ثبت درخواست ‌مجوز کودکستان‌‌

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک با تشریح روند دریافت مجوز تاسیس کودکستان‌ها تاکید کرد افراد متقاضی باید قبل از ثبت درخواست از کامل بودن مدارک خود مطمئن شوند.

به گزارش کودک پرس ، مجتبی همتی‌فر درباره شرایط لازم برای کسب مجوز تاسیس کودکستان‌ها ‌گفت: «‌در درگاه ملی مجوزهای کشور، شرایط لازم کسب مجوز‌ها قرار گرفته است که طبق قانون‌، همه مکلف هستند برای ارسال درخواست خود از درگاه ملی وارد شوند و مدارک لازم را ‌ثبت کنند. به غیر از شرایط و مدارک اعلام شده از سوی درگاه‌، سازمان‌ها نمی‌توانند مدارک دیگری درخواست کنند. اگر فردی با مطالعه موارد داخل درگاه، واجد شرایط باشد می‌تواند متقاضی درخواست مجوز باشد. البته لازم به ذکر است یکی از مدارک مهم درخواست، مجوز و گواهی دوره‌های موسسان است که این دوره قبل از عید در هفت مرتبه برگزار شد و در ماه‌های آتی نیز مجدد برگزار خواهد شد.»

وی ادامه داد: «ابتدا افراد باید مدرک این دوره‌ها را کسب کنند‌، سپس سایر مدارک از جمله عدم سوء‌پیشینه‌، عدم اعتیاد‌، سلامت جسم و روان، مدارک ‌مقاطع تحصیلی (حداقل لیسانس) که در درگاه درج شده است را جمع‌آوری ‌و سپس درخواست خود را برای مجوز ‌ثبت کنند.

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک اضافه کرد: «‌تا قبل از ایام نوروز تعداد 64 هزار درخواست در درگاه ملی مجوزها ثبت شده است‌، اما متاسفانه پرونده بسیاری از آن‌ها ناقص بود. بنابراین تاکید می‌کنم کسانی که متقاضی دریافت مجوز هستند ابتدا باید مدارک‌شان را تکمیل کنند.»

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد‌: «‌در فرایند تطبیق‌‌ 29 هزار و 800 مجوز صادر شده‌ و 64 هزار درخواست نیز در حال بررسی است‌؛ افرادی که مدارک‌شان آماده و تکمیل بوده‌، پرونده آن‌ها برای گزینش ارسال شده است. کارشناسان نیز مرتب ‌با متقاضیان تماس می‌گیرند و درخواست‌های آن‌ها را بررسی و پیگیری می‌کنند‌؛ به‌طوری که کارشناسان روزانه حدود 8 تا 10 ساعت را به تماس ‌با متقاضیان اختصاص می‌دهند و مدارک آن‌ها را بررسی می‌کنند.»

همتی‌فر همچنین درباره راه‌های ارتباطی والدین با این سازمان برای شکایات درباره خدمات ارائه‌شده در کودکستان‌ها، افزود: «‌در سامانه سازمان، چند زیرسامانه وجود دارد که یکی از آن‌ها خدمات شکوا است و ‌والدین در این قسمت می‌توانند شکایات، اعتراضات و نظرات خود را نسبت به شهریه‌، عملکرد یا خدمات موسسه ثبت و پیگیری کنند و کارشناسان نیز بررسی و پاسخ خواهند داد.‌»

به اشتراک بگذارید :

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر:
نام:
ایمیل:

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین اخبار